لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۸

برنامه جهانی غذا از کاهش کمک های غذایی به آوارگان سوریه خبر داد


برنامه جهانی غذا، وابسته به سازمان ملل متحد، کاهش های جدیدی را در ارائه کمک های غذایی به آوارگان سوریه اعلام کرده است.

از آغاز مناقشه سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی، بیش از ۴ میلیون نفر از شهروندان آن کشور به کشورهای همسایه گریخته اند . اردن میزبان ۶۲۹ هزار آواره سوری است، از جمله حدود ۱۰۰ هزار نفر که در اردوگاه ها و بیش از نیم میلیون نفر که در شهرهای اردن بسر می برند.

خبرگزاری آسوشتیدپرس می گوید اکثر آوارگان که قادر نیستند بطور قانونی کار کنند، در فقر زندگی می کنند. حدود ۴۴۰ هزار نفر کوپن های غذا از برنامه جهانی غذا دریافت کرده اند، اما آژانس در ماه های اخیر بارها ناچار شده است کمک غذایی به آنها را کاهش دهد.

کمک مالی ۶۵ میلیون دلاری آمریکا ادامه ارسال کمک های غذایی را ممکن کرده است، با این حال مسئولان برنامه می گویند پولی که باید در اردن خرج شود، حتی در سطح کمتر، حداکثر تا ماه اوت کافی خواهد بود.

مدیر منطقه ای برنامه جهانی غذا به آسوشیتدپرس گفت «این کمک به موقع ما را قادر ساخته است از کاهش های عمده پرهیز کنیم، اما اگر اعانه دهندگان دیگر وارد عمل نشوند، ظرف چند ماه با همین وضعیت روبرو خواهیم شد.»

درماه اوت، کمک غذایی برای آسیب پذیر ترین افراد در میان دریافت کنندگان کوپن، حدود ۲۰۰ هزار نفر، از ۲۸ دلار در ماه به ۱۴ دلار، و برای بقیه از ۱۴ به ۷ دلار کاهش خواهد یافت.

برنامه جهانی غذا ابراز نگرانی کرده است که افزایش فقر آوارگان بیشتری را ناچار کند فرزندانشان را از مدارس بیرون بکشند و آنها را به کار بفرستتد یا دخترانشان را در سنین پائین شوهر دهند.

برنامه جهانی غذا می گوید برای حمایت از آوارگان سوریه در پنج کشور منطقه تا ماه اکتبر به ۱۶۸ میلیون دلار نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG