لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۳

واکنش کلینتون به خبر شکنجه و مرگ پسر ۱۳ ساله سوری


واکنش کلینتون به خبر شکنجه و مرگ پسر ۱۳ ساله سوری
واکنش کلینتون به خبر شکنجه و مرگ پسر ۱۳ ساله سوری

وزیر امورخارجه آمریکا می گوید خبر شکنجه و کشتن یک پسر ۱۳ ساله سوریه ای، حاکی از «فروپاشی کامل» هرگونه تلاش دولت بشار اسد رییس جمهوری سوریه، برای شنیدن صدای مردم خود و همکاری با آنان است.

خانم کلینتون همچنین روز سه شنبه گفت موضع آقای اسد، هر روز کمتر قابل دفاع می شود و خبر کشته شدن پسر ۱۳ ساله، نشان می دهد سوریه هیچ تلاشی برای انجام اصلاحات واقعی انجام نمی دهد.

وزیر امورخارجه آمریکا به خبرنگاران در واشنگتن گفت امیدوار است که مرگ این کودک بیهوده نباشد و آقای اسد به سرکوب بی رحمانه راه پیمایان مخالف دولت پایان دهد.

مرگ حمزه خطیب، پسر ۱۳ ساله سوری، چند روز پیش آشکار شد و در سراسر سوریه، در شعارهای معترضان به آن اشاره می شود.

گفته می شود حمزه خطیب توسط سرویس امنیتی سوریه شکنجه و کشته شده است. او ماه گذشته میلادی در جریان تظاهراتی در درعا، ناپدید شد.

خانواده خطیب جسد پسرشان را که آثار شدید جراحت و گلوله بر آن نمایان بود، چند روز پیش دریافت کردند. آنان برای دریافت این جسد کاغذی را امضا کردند که در آن متعهد شدند پیکر حمزه خطیب را فورا دفن خواهند کرد. اما تصاویر جسد مثله شده او در اینترنت منتشر شد.

تلویزیون دولتی سوریه، مصاحبه ای را با رییس انجمن پزشکی قانونی انجام داد که وی در آن مصاحبه شکنجه خطیب را تکذیب کرد. او گفت علت جراحت ها ممکن است به تجزیه جسد مربوط باشد. این ادعا باعث خشم معترضان و وبلاگ نویس ها شده است.

XS
SM
MD
LG