لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۸

خشونت های تازه در سوریه هفت کشته بر جای گذاشت


خشونت های تازه در سوریه هفت کشته بر جای گذاشت
خشونت های تازه در سوریه هفت کشته بر جای گذاشت

فعالان در سوریه می گویند نیروهای امنیتی روز چهارشنبه دست کم ۷ تن را کشتند.

در حالی که گروه کوچکی از ناظران سازمان ملل متحد ماموریت خود را برای نظارت بر آتش بس لرزان در مناقشه یک ساله دولت با انقلابیون از سر گرفته اند، گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه می گوید هنگامی که نیروهای دولتی اتوبوسی را در یک پست بازرسی در استان ادلیب زیر آتش گرفتند چهار تن جانسپردند و چندین نفر مجروح شدند.

همزمان خبرگزاری دولتی سانا از کشته شدن یک «تروریست» خبر داده و گفتند نیروهای امنیتی پس از آن که سعی کردند کوشش ستیزه گران مسلح را برای رخنه از ترکیه متوقف سازند، در استان ادلیب یک " تروریست " را در استان ادلیب کشتند. روشن نیست که آیا این گزارش به همان حادثه اشاره دارد یانه.

گروه های طرفدار حقوق بشر می گویند نیروهای امنیتی دو تن را در حومه دمشق کشتند و کودکی پس از آن که در منطفه دیر الزور هدف گلوله قرار گرفت جانسپرد.

اسوشیتد پرس گفت چهار ناظر دیگر سازمان ملل متحد وارد دمشق شدند، و به ۱۱ نفری که هفته پیش ماموریت نظارت را آغاز کردند پیوستند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب کرده است که اعضای هیات به ۳۰۰ نفر افزایش پیدا کند.

هیات ناظر بخشی از طرح صلحی است که کوفی عنان فرستاده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب ارائه داده است. او روز سه شنبه به شورای امنیت گفت وضع در سوریه همچنان غیر قابل قبول است و نسبت به گزارش های رسانه ها که سربازان سوری در پی دیدار ناظران به محله های غیر نظامی حمله کرده اند ابراز نگرانی کرد.

XS
SM
MD
LG