لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۰

کارگردان سوری نامزد اسکار برای فیلمبرداری از جهادی ها در نقش یک افراطی ظاهر شد


«طلال درکی» کارگردان ۴۱ ساله آلمانی، سوری نامزد اسکار است.
«طلال درکی» کارگردان ۴۱ ساله آلمانی، سوری نامزد اسکار است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - کارگردان آلمانی-سوری نامزد اسکار، برای فیلم مستندی از زندگی افراطیون مرتبط با القاعده در سوریه، می گوید طی فیلمبرداری برای درک بهتری از آن چه منجر به ظهور افراط گرایی در کشورش شده است، دست به خطرات بزرگی زد.

«طلال درکی» کارگردان مستند «از پدران و پسران»، اکنون در لس آنجلس است و فیلم او یکشنبه با چهار اثر دیگر در بخش بهترین فیلم های مستند در نود و یکمین دوره جوایز اسکار رقابت می کند.

طلال درکی این سفر پر خطر را سال ۲۰۱۴ با ورود به شمال غربی سوریه آغاز کرد و برای تولید این مستند دو سال و نیم در نقش یک علاقمند به القاعده ظاهر شد.

درکی به صدای آمریکا گفت: «ماموریت خطرناکی بود. ممکن بود هر لحظه کشته شوم.»

طلال درکی در جریان قیام سوریه در سال ۲۰۱۱ به عنوان تصویربردار کار می کرد و برای آژانس های خبری بین المللی از منطقه گزارش می داد. مستند جدید او زندگی روزانه یک جهادی سوری به نام «ابو اسامه» را دنبال می کند که پدر شش فرزند است و وظیفه اش خنثی سازی مین و بمب برای «جبهه النصره»، شاخه القاعده، در استان ادلیب در شمال غربی سوریه است.

جبهه النصره پس از کسب مناطقی از سوریه برای پرهیز از تحریم های بین المللی علیه القاعده اعلام کرد که روابطش با القاعده را قطع کرده و نام خود را به «هیئت تحریر شام» تغییر داد.

طلال درکی برای تکمیل این فیلم تا پایان سال ۲۰۱۶ در سوریه بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG