لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۹

هجوم تظاهرکنندگان به ساختمان راديو و تلويزيون دولتی سوريه


هجوم تظاهرکنندگان به ساختمان راديو و تلويزيون دولتی سوريه
هجوم تظاهرکنندگان به ساختمان راديو و تلويزيون دولتی سوريه

در سوريه تظاهرات آزاديخواهان و مخالفان حکومت بشار اسد، رييس جمهوری آن کشور، به رغم برخوردهای خشونت بار نيروهای امنيتی سوريه و کشته شدن ۳۱ نفر در تظاهرات روز جمعه همچنان ادامه دارد.

در حالی که نزديک به دو ماه است که تظاهرات آزاديخواهان سوريه و برخورد خشونت بار دولت آن کشور با آنان همچنان ادامه دارد تظاهرکنندگان خشمگين روز شنبه به ساختمان راديو و تلويزيون دولتی سوريه در شهر حماه حمله بردند.

به گزارش تلويزيون دولتی سوريه از قول پليس شهر حماه، تظاهر کنندگان با شکستن در ساختمان وارد آن شده و برخی از دفاتر را آتش زدند. دفترهای راديو و تلويزيون دولتی نيز مورد حمله تظاهرکنندگان قرار گرفت.

اين گزارش حاکی است که حمله ۴۰۰ تظاهرکننده به ساختمان راديو و تلويزيون و شکستن کامپيوترها دوربين های فيلمبرداری و عکسبرداری و ساير تجهيزات خسارت بسياری را بر جای گذاشته است.

اين رويداد يک روز پس از حمله نيرو های امنيتی سوريه به تظاهرکنندگان روز جمعه در حماه صورت گرفت. به گفته يکی از فعالان آزاديخواه در اين شهر غربی سوريه، طی تظاهرات روز جمعه در آن شهر نيروهای امنيتی به سوی تظاهر کنندگان آتش گشودند که موجب کشته شدن شش نفر شد. تظاهرکنندگان، مخالف حاکميت ۴۰ ساله خانواده اسد و خواستار کناره گيری بشار اسد هستند.

گفته می شود در تظاهرات روز جمعه در سوريه ۳۱ نفر کشته شدند که شمار تلفات را از ابتدای خيزش ضد دولتی آن کشور به بيش از ۵۶۰ نفر می رساند. برخورد خشونت بار دولت سوريه با مردم معترض، انتقاد و واکنش منفی ايالات متحده و اتحاديه اروپا را در بر داشت.

کاخ سفيد در بيانيه ای دولت سوريه را در استفاده از خشونت و بازداشت های جمعی در مقابله با تظاهرات محکوم کرد و اتحاديه اروپا نيز قراردادی را برای تحريم ۱۴ مقام سوريه تصويب کرد که در برخوردهای خشونت بار آن کشور نقش داشته اند.

XS
SM
MD
LG