لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۹

مجروحان سوری در يک درمانگاه مخفی در طرابلس لبنان


مجروحان سوری در يک درمانگاه مخفی در طرابلس لبنان
مجروحان سوری در يک درمانگاه مخفی در طرابلس لبنان

کسانيکه در سرکوب خشونت بار تظاهرات سوريه زخمی می شوند، به لبنان می روند تا در آنجا درمان شوند. اين مجروحان می گويند درمان آن ها در سوريه به قيمت جان خانواده شان تمام می شود.

عمران، پسر بچه شش ساله سوری، يکی از کم سن و سال ترين بيماران يک درمانگاه مخفی در طرابلس لبنان است.

او می گويد هنگامی که با مادرش از سوريه می گريخت ماموران امنيتی سوريه به او شليک کردند. او برای هميشه از نقص عضو رنج خواهد برد.

عمران تنها بيمار خردسال اين درمانگاه نيست. کودکان مجروح بسياری در اين کلينيک به سر می برند.

اکثر بيماران اين درمانگاه تظاهرکنندگان سوری هستند که زخمی شده اند و می گويند اگر شناخته شوند عزيزانشان در سوريه شکنجه و کشته می شوند.

يک تظاهرکننده که چهار ماه پيش در يک تظاهرات مورد اصابت گلوله نيروهای بشار اسد قرار گرفت همچنان به مبارزه عليه رژيم سوريه ادامه می دهد و از طريق اينترنت تصوير تظاهرات سوريه را در جهان پخش می کند.

اين سرباز فراری از ارتش می گويد: من در ارتش بشار اسد بودم. از ارتش فرار کردم چون ارتش بيرحمی است. به خانه های مردم می روند و مردم را می کشند و برايشان مهم نيست که شخص بچه است يا پير.

اين مجروحان می گويند نمی توانستند در سوريه به بيمارستان بروند زيرا ماموران امنيتی مرتبا به بيمارستان ها هجوم می برند تا تظاهرکنندگان مجروح را بازداشت کنند.

يکی از تظاهرکنندگان مجروح می گويد: اين يک برخورد فرقه ای نيست. اين نبرد بشار اسد است که می خواهد جنگ داخلی برپا کند. او همه چيز را عليه ما به کار گرفته است - هواپيماهای جنگی و توپخانه. او کارهای هولناکی انجام داده است.

بيماران اين درمانگاه از برخوردهای خونينی می آيند که سن و سال نمی شناسد.

XS
SM
MD
LG