لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۰

نیروهای امنیتی شش معترض را در سوریه کشتند


نیروهای امنیتی شش معترض را در سوریه کشتند
نیروهای امنیتی شش معترض را در سوریه کشتند

حمله روز جمعه نیروهای امنیتی سوریه به معترضان دست کم شش کشته بر جای گذاشته است. معترضان با وجود سرکوب های خونین همچنان خواستار کناره گیری بشار اسد هستند.

فعالان سیاسی حومه دمشق، استان ادلیب و حمص را مرکز این درگیری های خونین اعلام کرده اند. برخی گزارش ها حاکی است که در حمله شبانه ارتش به شهر حمص ۵ تن کشته شده اند. روز جمعه صدها نفر در استان کردنشین حسکه به خیابان ها ریختند. خبرگزاری رویترز می گوید نیروهای امنیتی برای پراکندن تظاهر کنندگان به گاز اشک آور متوسل شده اند. برخی منابع از درگیری و تظاهرات در شهرهای لاذقیه و درعا خبر داده اند. سانا خبرگزاری دولتی سوریه نیز گزارش می دهد طرفداران بشار اسد با در دست داشتن پرچم های سوریه در چندین شهر تظاهرات کرده اند. در همین حال وزارت امور خارجه فرانسه روز جمعه در بیانیه ای سوریه را به دلیل سرکوب و ادامه دستگیری و کشتن شهروندان محکوم کرد.

این بیانیه پس از آن صادر می شود که سوریه سفیران فرانسه و آمریکا را از سفر به خارج از دمشق بدون هماهنگی قبلی منع کرد. آنان در اوائل ژوئیه برای ابراز همبستگی با معترضان به شهر شهر حما رفتند و و با این اقدام خشم مقام های سوریه برانگیختند.

XS
SM
MD
LG