لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۰

حمله به سوگواران در سوریه


حمله به سوگواران در سوریه
حمله به سوگواران در سوریه

نیروهای امنیتی سوریه روز شنبه در تیراندازی به سوی جمعیتی که در مراسم تشییع جنازه معترضان شرکت کرده بودند، دست کم ۳ تن را کشتند.

فعالان حقوق بشر در سوریه گفته اند این حادثه در شهر حمص رخ داده است. این شهر روز جمعه شاهد اعتراض هایی بود که با دخالت نیروهای امنیتی ده ها تن کشته شدند.

گفته می شود هزاران نفر در این مراسم حضور داشتند. برخی گزارش ها حاکی است که آنان هنگام بازگشت از گورستان تل النصر هدف آتش قرار گرفتند. یک گروه طرفدار حقوق بشر در سوریه شمار کشته شدگان اعتراض های روز جمعه را ۴۴ تن اعلام کرده است. این گروه روز شنبه گفت اکثر این افراد در استان ادلب در غرب و حمص در مرکز کشور توسط نیروهای امنیتی کشته شده اند. منابع خبری روز جمعه به نقل از شاهدان عینی گزارش دادند که نیروهای امنیتی در چندین شهر به سوی معترضان آتش گشوده اند. در همین حال دولت سوریه گروه های مسلح را مسئول خشونت ها اعلام کرده و گفته است روز جمعه ۱۷ غیر نظامی، پلیس و نیروی امنیتی در ادلب و حمص کشته شده اند. خبرگزاری دولتی سوریه از حمله شبه نظامیان به کلانتری ها خبر داده است.

گفته می شود از آغاز تظاهرات در نیمه ماه مارس بیش از ۸۰۰ تن کشته شده اند و نیروهای امنیتی دست کم ۷ هزار نفر را دستگیر کرده اند.

XS
SM
MD
LG