لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۸

افزایش آدم ربایی های تلافی جویانه در سوریه


گروه ناظر برحقوق بشر در سوریه می گوید مردان مسلح طرفدار دولت بیش از سیصد نفر را به تلافی ربوده شدن چهل و دو مسلمان شیعه ربوده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این گروه روز شنبه گفت آدم ربایی ها در استان ادلیب در شمال سوریه، که با ترکیه هم مرز است، صورت گرفت.

روز پنجشنبه، چهل و دو شیعه، اکثرا زن و کودک، از اتوبوسی که از روستاهای فوآ و کفریار رهسپار دمشق بودند بیرون آورده شدند. مدیر گروه گفت روشن نیست چه کسی آنها را ربود، و افزود شیعیان از معرفی ربوده شدگان و ارائه جزییات بیشتر درباره حادثه خودداری کرده اند.

با این حال، آسوشیتد پرس می گوید آدم ربایی های تلافی جویانه نشانگر ماهیت فرقه ای جنگ داخلی سوریه است که شورشیان اکثریت سنی را در برابر رژیم اسد، که فرقه اقلیت شیعه علوی بر آن مسلط است، قرار داده است.

درگزارش آسوشیتد پرس به نقل ازیک فعال گفته می شود رژیم سوریه از فوآ و کفریار برای بمباران روستاها و شهرک های نزدیک استفاده می کند.

گزارش ها حاکی است به تلافی ربوده شدن مسافران اتوبوس، اعضای کمیته های مردمی طرفدار دولت یک پاسگاه بازرسی در اطراف دو روستا برپا کردند و روزهای جمعه و شنبه اتومبیل ها را متوقف کرده و سرنشینان آنها را بیرون می کشیدند.

آسوشیتدپرس به نقل از مقامات گروه ناطر برحقوق بشر در سوریه می گوید چنین اقداماتی می تواند زد وخورد های فرقه ای بین شیعیان و اکثریت سنی در ادلیب را موجب شود.

گروه ناظر برحقوق بشر در سوریه همچنین از جنگ در بخش هایی از دمشق خبر می دهد ومی گوید نیروهای دولتی محله های جنوبی شهر را که درکنترل شورشیان قرار دارد زیرآتش گرفتند.
XS
SM
MD
LG