لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۰

دعوت دوباره سوریه از اپوزیسیون


بشار اسد در سخنرانی یکشنبه
بشار اسد در سخنرانی یکشنبه
وزیراطلاعات سوریه باردیگرازرهبران اپوزیسیون خواست درگفت و شنود صلح که بشاراسد رییس جمهوری پیشنهاد کرده است حضور یابند. گروه های داخلی ومرتبط با شورشیان قبلا پیشنهاد را رد کرده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، خبرگزاری سانا روزسه شنبه به نقل از عمران الزعبی گفت دعوت از" تمام نیروهای اپوزیسیون برای پیوستن به گفت شنود بر احترام به حاکمیت ملی و رد مداخله خارجی به هر شکلی استوار است."

خبرگزاری فرانسه می گوید اظهارات وزیر اطلاعات سوریه پیشنهاد بشار اسد را تکرار می کند که روز یکشنبه گفت می خواهد با اپوزیسیون درباره پایان دادن به مناقشه بحث کند، اما فقط با عناصری که آنها را قابل قبول نامید، نه گروه های " آدمکش " و" تروریست" وابسته به شورشیان به رهبری خارجیان.

گروه اصلی اپوزیسیون، ائنلاف ملی سوریه، مستقر درقاهره، پیشنهاد اسد را بی درنگ رد کرد وبرشرط قبلی خود که پیش از بررسی هرگفت وگویی اسد باید کناربرود تاکید گذاشت.

روزدوشنبه، گروه اپوزیسیون داخلی، نهادهماهنگی ملی برای تغییردمکراتیک درسوریه ، نیزپیشنهاد را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، الزعبی گفت دولت دمشق روی مکانیسم هایی برای تکمیل برنامه رییس جمهوری کارمی کند و درآمادگی برای کنفرانس گفت و شنود ملی با "تمام نیروهای سیاسی و شخصیت های میهن دوست" تماس خواهد گرفت.
XS
SM
MD
LG