لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۵

روسیه از ناتو می خواهد در سوریه مداخله نکند


اوپوزیسیون سوریه می گوید در انفجارهایی در استان درعا در روز سه شنبه ۲۰ تن کشته شدند، در همین حال گزارش ها حاکی است گلوله باران و نبرد سنگین در سراسر کشور جریان دارد.

گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است تلفنی به صدای آمریکا گفت زدوخورد و بمباران در هر استان، از درعا در جنوب تا حلب در شمال ادامه دارد. یک سخنگو از گلوله باران سنگین در غرب حلب و یافته شدن ۵ جسد نامشخص در ناحیه زهرا خبر داد.

خبرگزاری دولتی سانا روز سه شنبه گفت سربازان در حلب گروهی از تروریست ها را کشتند و کارگاه های تولید مواد منفجره را منهدم کردند.

عضو یک گروه شبه نظامی کرد در تیراندازی سربازان ترکیه از سوی دیگر مرز کشته شد. یک گروه مخالف دیگر، کمیته هماهنگی محلی، گفت نیروهای دولت سوریه قرارگاه های مخالفان در حومه دمشق را منفجر می کنند.

در این میان، روسیه از ناتو خواست در مناقشه سوریه مداخله نکند و مناطق حائل بین نیروهای دولتی و رزمندگان مخالف بوجود نیاورد.

در مسکو روز سه شنبه گنادی گاتیلوف معاون وزارت امور خارجه اعضای ناتو را از بهانه جویی برای مداخله نظامی یا ارائه طرح هایی مانند کوریدورهای انسانی یا مناطق حائل برحذر داشت.

روسیه و چین قطعنامه های شورای امنیت را که رییس جمهوری سوریه را محکوم می کنند وتو کرده اند.

روزنامه لبنانی الدیار روز سه شنبه گزارش داد اسد با هلیکوپتر از دمشق به حلب رفت و دستور دادتا حدود ۳۰ هزار سرباز دیگر به آنجا فرستاده شوند. رسانه های سوریه این گزارش را تایید نکرده اند و فعالان اوپوزیسیون به صدای آمریکا گفتند نمی توانند آنرا تایید کنند.

گروه ناظر بر حقوق بشر گزارش داد روز دوشنبه ۲۱۰ تن در سراسر سوریه کشته شدند.
XS
SM
MD
LG