لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۳

فرماندهی ارتش سوریه آزاد یه سوریه منتقل می شود


 The Syrian flag flutters above Damascus, September 20, 2012.
The Syrian flag flutters above Damascus, September 20, 2012.
در سوریه روز شنبه نبردهای سختی بین نیروهای دولتی و مخالفان در سراسر کشور درگرفت. در همین حال ارتش سوریه آزاد اعلام کرد فرماندهی مرکزی خود را از ترکیه به سوریه منتقل می کند.
فعالان مخالف می گویند در گلوله باران نیروهای امنیتی دست کم 25 تن کشته شده اند. یه گفته آنها برخی از سخت ترین نبردها در منطقه حلب روی داد، در آنجا نیروهای اسد در تلاش بوده اند بر قرارگاه های مخالفان مسلط شوند. خبرگزاری دولتی سانا می گوید در جریان بیرون کشیدن ستیزه گران از مخفی گاه هایشان، 20 تروریست کشته شدند.
در این میان، ارتش سوریه آزاد، مرکب از فراریان از ارتش، در یک اطلاعیه ویدیوئی گفت فرماندهی خود را به " مناطق آزاد شده " در سوریه منتقل می کند.
در ویدیو که از تلویزیون الجزیره پخش شد، سرهنگ ریاض الاسد می گوید ارتش آزاد سوریه امیدوار است به دمشق حمله کند.
پبشتر ، در روز جمعه بشار اسد رییس جمهوری در مصاحبه ای با یک نشریه مصری گفت رزمندگان مخالف در جنگ علیه او پیروز نخواهند شد.
در تحولی دیگر، رسانه های ترکیه گزارش می دهند خودروهای نظامی به دلیل نبرد سنگین به مرز سوریه اعزام شده اند.
همچنین ، لبنان می گوید ستیزه گران سوری دیرگاه جمعه به یک پاسگاه نظامی لینان در نزدیکی مرز با سوریه حمله کردند. مقامات می گویند تلفاتی ببار نیامد.
بان کی – مون دبیر کل سازمان ملل متحد گفته است به نظر می رسد دولت سوریه و مخالفان تصمیم دارند بحران را از راه های نظامی حل کنند.
XS
SM
MD
LG