لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۱

آمریکا نیروهای«معتدل» سوری را برای جنگ با داعش آمورش می‌دهد


اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا
اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا

چهار سال پس از بروز جنگ داخلی در سوریه، ایالات متحده روز پنج‌شنبه اعلام کرد که آموزش نظامی به نیروهایی که آنها را معتدل می‌نامد، با هدف مبارزه با گروه دولت خود خوانده اسلامی آغاز شده است.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در نشست خبری روز پنجشنبه اعلام کرد که ۹۰ نفر که پیشینه آنها تایید شده در مکان امنی در حال دریافت آموزش‌های رزمی هستند. وی مکان آموزشی را فاش نکرد.

به گفته وی: «آموزش رزمی برای یک گروهان از نیروهای جدید سوری آغاز شده است. این برنامه بخشی حیاتی و پیچیده در تلاش ما برای مبارزه با گروه داعش است. گروهان بعدی طی چند هفته آینده آموزش خود را شروع خواهند کرد.»

خبر افزایش حمایت دولت پرزیدنت اوباما از نیروهای معتدل سوری یک روز پس از سخنرانی بشار اسد رییس جمهوری سوریه در میدان شهدای دمشق اعلام شد. آقای اسد در این سخنرانی وعده داد که مناطق تحت تصرف گروه‌های شورشی را پس بگیرد.

رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، ژنرال مارتین دمپسی می گوید که آقای اسد باید در استراتژی خود تجدید نظر کند.

«گمان می کنم که حرکت و توان حکومت دمشق کاهش یافته باشد، و بنابراین، معتقدم که روند رویدادها به نفع رژیم سوریه پیش نمی رود و اگر من به جای او بودم دنبال فرصتی جهت حضور در پای میز مذاکره می رفتم.»

طی ماه‌های گذشته نیروی هوایی ایالات متحده مواضع گروه دولت خود خوانده اسلامی را بمباران کرده است. این حملات شامل نیروهای دولتی بشار اسد نبوده است

XS
SM
MD
LG