لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۴

ارتش آمریکا: چند هفته دیگر، شهر رقه، مقر داعش محاصره کامل می شود


جان دوریان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا و سخنگوی ائتلاف بین المللی علیه داعش در بغداد - آرشیو
جان دوریان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا و سخنگوی ائتلاف بین المللی علیه داعش در بغداد - آرشیو

ارتش ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که انتظار می‌رود نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه طی چند هفته آینده پیکارجویان داعش در شهر رقه را به انزوای کامل کشیده و مقدمات بازپس‌گیری آن شهر را فراهم کنند.

به گزارش خبرگزرای رویترز به نقل از جان دوریان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا و سخنگوی ائتلاف بین المللی علیه داعش در بغداد نوشت، «آنچه ما انتظار داریم این است که در چند هفته آینده شهر به محاصره کامل در آید.»

وی با بیان این که پس از انزوای کامل داعش در رقه، وقت تصمیم‌گیری برای ورود به شهر و آغاز عملیات آزادسازی آن فرا خواهد رسید، گفت که ما در حال حاضر «قصد نداریم تاریخ دقیق آغاز عملیات تصرف شهر را اعلام کنیم.»

نیروهای سوریه دموکراتیک، ائتلافی از پیشمرگه‌های کرد و نیروهای محلی عرب، از حدود سه ماه پیش تحرکات خود را در چارچوب عملیات آزادسازی رقه با حمایت هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده آغاز کردند.

از رقه به عنوان مرکز خلافت خودخوانده داعش در سوریه یاد می‌شود. حدود ۲۰۰ هزار نفر در حال حاضر در آن زندگی می‌کنند که بیشتر عرب‌های سنی هستند و طبق برآوردها حدود ۵ هزار پیکارجوی داعش نیز در آن شهر حضور دارند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG