لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۸

حمله نیروهای سوری به حمص


آلن ژوپه وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه گفت سکوت شورای امنیت «عاقلانه نیست» و آنچه در سوریه صورت می گیرد جنایت علیه بشریت است
آلن ژوپه وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه گفت سکوت شورای امنیت «عاقلانه نیست» و آنچه در سوریه صورت می گیرد جنایت علیه بشریت است

نیروهای امنیتی در سوریه در حمله به محله ای در منطقه حمص، دست کم دو تن را کشتند.

طرفداران حقوق بشر می گویند خشونت مرگبار روز سه شنبه پس از آن روی داد که نیروها در جستجوی معترضان وارد محله شدند. به گفته فعالان، نیروها روز دوشنبه در حمله ای در حمص ۵ تن را کشتند.

در این میان، خبرگزاری دولتی سوریه اعلام کرد در دور جدید نشست «گفت و شنود ملی»، که با هدف انجام اصلاحاتی در دولت تشکیل می شود، شمار زیادی شرکت کرده اند.

خبرگزاری سانا روز سه شنبه گفت نمایندگان سیاسی، مدنی و مذهبی از جمله کسانی هستند که برای بحث درباره ساختن یک «سوریه مدرن» گرد هم آمده اند. گروه های مخالف می گویند در این مباحثات شرکت ندارند.

در این میان، فرانسه و آمریکا سعی دارند قطعنامه ای درباره سرکوب مرگبار ناراضیان در سوریه به تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد برسانند.

آلن ژوپه وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه گفت سکوت شورای امنیت «عاقلانه نیست» و آنچه در سوریه صورت می گیرد جنایت علیه بشریت است.

مقام های آمریکایی می گویند هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به سرگئی لاوروف همتای روس خود گفته است شورای امنیت باید به این موضوع اعتراض کند و خشونت در سوریه را غیر قابل توجیه نامید.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد می گوید در جریان سرکوب در سوریه دست کم ۲۷۰۰ تن، از جمله ۱۰۰ کودک کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG