لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

کمک امریکا به سوریهدر کنفرانس اخیر اعانه دهندگان در کویت، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد ایالات متحده ۳۸۰ میلیون دلار دیگر به کسانی که در جنگ در سوریه آسیب دیده اند کمک خواهد کرد. این رقم مجموع کمک انسانی آمریکا از زمان آغاز بحران را برای یاری دادن کسانی که در داخل سوریه رنج می کشند ، و نیز به آوارگان و کشورهای همسایه میزبان آنها ، به بیش از یک میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار افزایش می دهد.
بیش از ۱۷۷ میلیون دلار به مصرف فراهم آوردن مراقبت های پزشکی فوری، تهیه سرپناه، آب اشامیدنی و پروژه های بهداشتی خواهد رسید. همچنین برنامه های راهنمایی و حفاظتی فوری را که برای کمک به آسیب پذیرترین افراد، از جمله زنان، معلولین و سالمندان لازم است عملی خواهد ساخت.
در لبنان، سازمان ملل متحد تخمین می زند شمار آوارگان سوریه اینک ۱۸ درصد کل جمعیت کشور را شامل می شود. ۷۸ میلیون دلار اضافی در اختیار سازمان ملل متحد شریکان بین المللی آن در داخل لبنان قرار خواهد گرفت تا بتوانند هزینه های کمک های غذایی، اجاره، آموزشی، پزشکی و سرپناه را تامین کنند.
بیش از ۶۱ میلیون دلار به اردن برای کمک به کاهش نیازهای کودکان اختصاص خواهد یافت.
ترکیه نزدیک ۳۱ میلیون دلار برای تامین نیازهای انسانی و حفاظتی آوارگان سوری در اردوگاه ها ، مناطق شهری، و جوامع میزبان دریافت خواهد کرد.
در عراق، منطقه خود مختار کردستان میزبان ۹۵ درصد آوارگان سوری در کشور است، و بیش از ۷ هزار کیلومتر مربع زمین برای ایجاد ۱۱ اردوگاه و مرکز انتقال اختصاص داده است. نزدیک ۲۰ میلیون دلار کمک اضافی برای پروژه های ساختاری پرداخت خواهد شد.
جان کری گفت جهان نمی تواند نسل کاملی از جوانان سوری را از دست بدهد. هیچیک از ملت های ما گزینه ای ندارد جر این که تمام تلاش خود را برای کمک به غیر نظامیان بی گناهی که بیش از از اندازه رنج کشیده اند بکار برد. آمریکا به اجرای سهم حود به هر طریق ممکن برای کمک به پایان بخشیدن به این مناقشه خونین ادامه خواهد داد.
XS
SM
MD
LG