لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۵

سربازان سوریه قرارگاه شورشیان را تصرف کردند


سربازان سوریه شهری را در نزدیکی لبنان تصرف کرده اند. در همین حال دو بمب اتومبیلی در شهر حمص منفجر شد.

گزارش آسوشیتد پرس به نقل از رسانه های دولتی و فعالان حاکی است، سربازان با پشتیبانی رزمندگان حزب الله روز چهارشنبه آخرین شهر عمده در نزدیکی مرز با لبنان را در پی هفته ها نبرد شدید تصرف کردند.

تلویزیون سوریه و ایستگاه تلویزیونی المنار، متعلق به حزب الله، گفتند شهر رانکوس بامداد چهارشنبه سقوط کرد ، و شورشیان آخرین پایگاه عمده در منطقه کوهستانی را از دست دادند.

نیروهای بشار اسد با پشتیبانی جنگجویان حزب الله از ماه نوامبر، زمانی که اکثر نواحی مرزی با لبنان را تصرف کردند، در منطقه قلمون در حالت تهاجمی قرار داشته اند.

تصرف رانکوس و دیگر شهرک ها و روستاها شورشیان را از مسیر تدارکاتی مهمی برای رساندن اسلحه و جنگجو به سوریه از شرق لبنان محروم می کند.

تلویزیون دولتی صحنه هایی از عملیات برای تصرف شهر را نشان داد و گفت رانکوس در کنترل کامل ارتش سوریه قرار دارد.

گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه گزارش داد سربازان و رزمندگان حزب الله کاملا بر شهر مسلط هستند و افزود نبرد در ناحیه معروف به مزارع رانکوس ادامه دارد.

در این میان، رسانه ها و گروه ناظر گزارش دادند در شهر حمص دو انفجار در فاصله ای کوتاه از یکدیگر در یک محله روی داد.

گروه ناظر گفت انفجار در محله ای که در آن اعضای اقلیت علوی سکونت دارند، صورت گرفت. دست کم چهار نفر جانسپردند و ده ها نفر مجروح شدند.

یک مقام شهرداری حمص گفت انفجارها حد اقل شش تن را کشت و تعدادی نامعلوم را مجروح کرد.

بک شاهد گفت دومین بمب اتومبیلی نزدیک نیم ساعت پس از نخستین انفجار، در حالی که امدادگران در تلاش بیرون بردن مجروحین بودند، منفجر شد.

روز چهارشنبه همچنین کمیساریای آوارگان و پناهجویان سازمان ملل متحد گفت در عملیاتی خظرناک با همکاری هلال احمر سوریه، محموله های غذا و نیازمندی های دیگر به یک ناحیه زیر کنترل شورشیان در شهر حلب تحویل داده است.
XS
SM
MD
LG