لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۱

واکنش توئیتری دونالد ترامپ به انتقادات لیندزی گراهام در مورد خروج نظامیان از سوریه


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب به انتقادات لیندزی گراهام، سناتور جمهوریخواه که از تصمیم وی برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه انتقاد کرده بود، واکنش نشان داد.

پرزیدنت ترامپ در پیامی در توئیتر نوشت، باور این که لیندزی گراهام با حفظ جان سربازان و میلیاردها دلار مخالفت کند، سخت است.

وی اضافه کرد، «چرا ما با ماندن و کشتن داعش برای دشمن خود، سوریه، می جنگیم، ایران، روسیه و دیگر محلی‌ها؟ زمان آن رسیده که به کشور خود توجه کنیم و جوانانمان را به خانه، جایی که به آن متعلق هستند، بازگردانیم.»

روز چهارشنبه لیندزی گراهام، سناتور جمهوریخواه طرح رئیس جمهوری آمریکا برای خروج نیروها از سوریه را اشتباه خواند و گفت در جنگ با داعش «اعلام پیروزی یک اشتباه است.»

او این سخنان را پس از بازگشت از سفر به افغانستان اعلام کرد.

لیندزی گراهام همچنین روز پنجشنبه اعلام کرد، ایران و روسیه و بشار اسد از تصمیم دولت آمریکا به خروج نیروها از سوریه به شدت به وجد آمده اند.

سناتور جمهوری‌خواه مارکو روبیو نیز تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را «عجولانه» توصیف کرد.

رسانه های آمریکایی صبح چهارشنبه گزارش دادند که رئیس جمهوری آمریکا در نظر دارد همه نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کند.

رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی بعد در توئیتی نوشت: «ما داعش را در سوریه شکست دادیم؛ این تنها دلیل من برای حضور در آنجا در دوران ریاست جمهوری ترامپ بود.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG