لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۵

بیش از ۳۰ کشته در حملات شدید شورشیان و نیروهای دولتی در دمشق و حومه آن


مردم سوریه پس از حملات هوایی روز یکشنبه به شهر دوما
مردم سوریه پس از حملات هوایی روز یکشنبه به شهر دوما

شورشیان مخالف دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از شرق حومه دمشق چندین راکت به دمشق، پایتخت سوریه در روز یکشنبه پرتاب کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ساکنان دمشق و خبرگزاری دولتی سوریه گزارش دادند در این حملات یک کودک کشته و دست کم سه نفر مجروح شدند.

این حملات آنچنان شدید بود که اوایل صبح مردم دمشق را از خواب بیدار کرد.

منطقه ای که از آن حمله صورت گرفت، به غوطه دمشق در شرق شهر دارد که تحت کنترل شورشیانی است که می خواهند بشار اسد را سرنگون کنند.

واکنش شدید نیروهای دولتی

در همین حال حملات هوایی و موشکی به مدرسه و مواضعی دیگر در حومه دمشق که تحت کنترل شورشیان مخالف دولت است دست کم ۲۸ نفر از جمله دو کودک و یک مدیر مدرسه را به کشتن داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه گفت روز یکشنبه هواپیماهایی که مشخص نیست متعلق به کجا بودند به شهر دوما در ۱۵ کیلومتری پایتخت سوریه حمله کردند و موشک های زمین به زمینی که از سوی ارتش سوریه شلیک می شد، مناطق اطراف دوما از جمعه غوطه شرقی را هدف قرار دادند.

مناطق فوق طی ماه های اخیر تحت بمباران سنگین قرار داشته است. ارتش سوریه گفته است که در حملاتش مواضع شورشیانی را هدف قرار می دهد که به دولت حمله می کنند.

گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه که اطلاعات خود را از شبکه اطلاعاتی اش در خاک سوریه جمع آوری می کند گفت دست کم ۴۰ بمب به مواضع شورشیان در شرق دمشق در روز یکشنبه یک کودک را کشت و چندین نفر را مجروح کرد.

سانا، خبرگزاری دولتی سوریه گفت سه غیرنظامی کشته و سی نفر در حملات صورت گرفته در حومه های مسکونی دمشق مجروح شده اند. به گفته سانا اغلب مجروحان دانش آموز بودند.

XS
SM
MD
LG