لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۰

معاون بشار اسد فرار نکرده است


فاروق الشرع معاون ریاست جمهوری سوریه در ملاقات با علاءالدین بروجردی رئیس کمیته امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی ایران
فاروق الشرع معاون ریاست جمهوری سوریه در ملاقات با علاءالدین بروجردی رئیس کمیته امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی ایران
فاروق الشرع، معاون رییس جمهوری سوریه امروز، یکشنبه، با ظاهر شدن در صحنه دیدار با یک مقام ارشد ایران به شایعات حاکی از جدائی خود از دولت بحران زده بشار اسد و فرار از سوریه پایان داد.

این معاون ۷۳ ساله سنی مذهب رییس جمهوری سوریه، امروز در دمشق با یک مقام ارشد ایران که به سوریه سفر کرده است ملاقات کرد . آقای شرع آخرین بار در مراسم خاکسپاری مقامات امنیتی کشته شده در بمب گذاری ۱۸ ژوئیه دیده شده بود.

دولت آقای اسد در ماه های اخیر شاهد جدائی و فرار چند مقام ارشد بوده است، و تا امروز شایعات حاکی از آن بود که آقای شرع نیز به اردن پناهنده شده است، هرچند که دولت سوریه این شایعات را تکذیب می کرد.

در همین حال یک گروه ناظر بر اوضاع سوریه می گوید دیروز نیز صدها نفر در سوریه کشته شدند. این گروه حقوق بشری مسقر در لندن می گوید شمار کشته شدگان روز شنبه، با کشف اجساد قریب ۲۰۰ نفر در محله (Daraya) واقع در حومه پایتخت، به ۳۷۰ نفر رسید.

گرچه تائید مستقل شمار این کشته شدگان و زمان مرگ آنان ممکن نیست اما نوارهای ویدیوئی که گفته می شود از محل فرستاده شده است انبوهی از اجساد را نشان می دهد.

فعالان می گویند نیروهای سوریه در عملیات پنج روزه خود برای پس گرفتن این شهرک حومه پایتخت مرتکب کشتاری وحشیانه شدند. به گزارش این فعالان، نیروهای سوریه در شهرهای دیگر نیز با استفاده از تانک و هلی کوپترهای توپدار به شورشیان حمله می کنند.

سنا، خبرگزاری دولتی سوریه می گوید نیروهای مسلح ضمن کشتن شماری از تروریست ها در حلب، چند خودرو مسلح به مسلسل را نابود کرده اند.
XS
SM
MD
LG