لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۹

درخواست افزایش کمک به ارتش آزاد سوریه


احمد جربا
احمد جربا
روزنامه دیلی استار چاپ بیروت گزارش می دهد گروه اصلی اوپوزیسیون سوریه از عربستان سعودی درخواست کرده است بر حمایت از ارتش سوریه آزاد بیفزاید.

این گزارش که روز چهارشنبه منتشر شد، به نقل از مشاور احمد جربا ، رئیس ائتلاف ملی سوریه، در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه، می گوید او روز سه شنبه در ریاض با سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد و سعود الفیصل وزیر امور خارجه سعودی ملاقات کرد. مذاکرات آنها بر ادامه کمک عربستان و نیاز به تقویت توانایی های ارتش سوریه آزاد متمرکز بود.

جربا تاکید کرد برای «برخورد با شمار فزاینده مزدوران و شبه نظامیان متعلق به حزب اله و عراقی ها» که در کنار نیروهای رژیم سوریه می جنگند، به کمک های بیشتر نیاز است. او افزایش کمک های نظامی و اقتصادی روسیه و ایران به اسد را نیز یادآور شد.

جربا همچنین گفت تصمیم دولت به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۳ ژوئن، که انتظار می رود بشار اسد را در مقامش باقی نگاه دارد، در را به روی هر راه حل سیاسی بسته است.

مقررات انتخابات، که ایجاب می کند کاندیداها ده سال گذشته را در سوریه زندگی کرده باشند، عملا شخصت های اوپوزیسیون در تبعید را از کاندیدا شدن باز می دارد.
XS
SM
MD
LG