لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۶

تعلل آمریکا در ارسال سلاح برای اپوزیسیون سوریه


نگرانی قانونگذاران آمریکایی آن است که اسلحه ارسالی دولت آمریکا به دست نیروهایی چون جبهه النصره بیفتد.

اپوزیسیون سوریه نسبت به تعلل قانونگذاران آمریکایی در فرستادن اسلحه برای مخالفان اسد ابراز نگرانی کرده است.

نمایندگان سنا و مجلس نمایندگان آمریکا نگران آنند که اگر دولت ایالات متحده برای اپوزیسیون سوریه سلاح بفرستد، اسلحه به دست کسانی دیگر بیافتد. خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که تاکنون هیچ کمک نظامی به دست مخالفان اسد نرسیده است.

کاخ سفید در ماه ژوئن(ماه گذشته میلادی)اعلام کرد که در پی کشته شدن بیش از یکصد هزار تن از شهروندان سوری به دنبال خشونت دو ساله در آن کشور به مخالفان بشار اسد کمک نظامی خواهد کرد.

دولت اوباما گفته است نسبت به سپردن سلاح به دست اپوزیسیون میانه رو سوریه متعهد است و از این که اسلحه به این گروه از اپوزیسیون برسد و در اختیار دیگران قرار نگیرد، اطمینان حاصل خواهد کرد.

شورای ملی ائتلاف سوریه می گوید اپوزیسیون منتظر کمک نظامی آمریکاست، به ویژه از آن روی که به گفته آنها روسیه و ایران که متحدان بشار اسد هستند، برای نیروهای وی کمک نظامی می فرستند.

نمایندگان مجلس آمریکا اما می گویند به رغم تلاش شورای ملی ائتلاف سوریه، امکان رسیدن سلاح های ارسالی آمریکا به دست ستیزه جویانی چون گروه موسوم به جبهه النصره که عملا بازوی القاعده در عراق است، وجود دارد و این احتمال، آنها را نگران می کند.

قانونگذاران آمریکایی همچنین خواهان گردآوری اطلاعات و دریافت جزئیات بیشتری از طرح دولت اوباما برای رساندن اسلحه به اپوزیسیون سوریه هستند.
XS
SM
MD
LG