لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۰

شورشیان مورد حمایت ترکیه با نیروهای تحت رهبری کردها در شمال سوریه درگیر شدند


نیروهای اپوزیسیون سوریه که تحت حمایت ترکیه هستند روز چهارشنبه در شمال سوریه با نیروهای کرد سوریه درگیر شدند. دو طرف در شمال سوریه مشغول مبارزه با نیروهای داعش هستند.

به گزارش خبرگزای آسوشیتدپرس دفتر رسانه ای نیروهای کرد سوریه گفت که هشت غیرنظامی در درگیری و گلوله باران نیروهای تحت حمایت کردهای سوری در بخش های روستایی میان منبج و الباب کشته شدند.

منبج تحت کنترل نیروهای مرتبط با کردها و البات تحت کنترل داعش است. گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گفت دو غیرنظامی در این درگیری ها کشته شدند.

نیروهای سوری تحت حمایت ترکیه در روزهای اخیر وارد الباب شده اند. روز چهارشنبه نیروهای مرتبط با کردهای نیز وارد شهر آریما در نزدیکی الباب شدند. ترکیه از کردها خواسته تا منبج را ترک کرده و به سمت شرق بروند.

همزمان به نوشته خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه، هواپیماهای این کشور مواضع داعش در شمال سوریه را هدف قرار دادند. آناتولی به نقل از منابع نظامی گفت حملات دو ساختمان، یک زرادخانه مهمات، و چهار محل عملیاتی در اطراف الباب را ویران کردند.

پیشتر عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر از نیروهای نظامی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه اعلام حمایت کرد. آسوشیتدپرس پیش بینی کرده که این اظهارات موجب نارضایتی عربستان سعودی و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس شود که از شورشیان مخالف اسد حمایت می کنند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز حملات علیه بیمارستان ها در سوریه را محکوم کرد و گفت حمایت روسیه از اسد مایه پشیمانی است.​http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG