لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۷

گزارش‌های متناقض از دلیل سقوط یک هواپیمای نظامی در سوریه


یک فروند هواپیمای نظامی سوریه روز سه‌شنبه در شهر رقه، مرکز غیررسمی گروهی که خود را «دولت اسلامی» می‌نامد سقوط کرد و در اثر آن دست کم ۸ نفر کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس در مورد علت سقوط این هواپیما، گزارش‌های ضد و نقیضی منتشر شده است. گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه گفته است این هواپیما با گلوله‌های ضدهوایی مورد حمله قرار گرفته است، در حالی که یک فعال در شهر رقه گفته است هواپیمای مذکور دچار نقص فنی شده بود.

یک وبسایت پیکارجویان افراطی گروه موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش، عکس‌هایی از آنچه که آن را لاشه یک هواپیمای نظامی سوریه نامید منتشر کرد و گفت توسط آتشبارهای متعلق به آن گروه سرنگون شده است.

پیشتر در بامداد سه‌شنبه، شورشیان افراطی از داخل فاضلاب‌های زیرزمینی در دمشق، پایتخت سوریه، بیرون آمدند و به سربازان دولتی حمله کردند.

مدیر گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه گفت در میدانی در جنوب شهر دمشق، پس از آن که دو گروه از شورشیان از طریق شبکه تونل‌ها برای حمله به یک پاسگاه نظامی وارد شهر شدند، دست کم ۱۸ نفر از پیکارجویان شورشی کشته شدند. آنها به چندین گروه مسلح شورشی، از جمله جبهه نصرت ، وابسته به القاعده، تعلق داشتند.

XS
SM
MD
LG