لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۳

گزارش: ارتش سوریه دو میگ تصرف شده را منهدم کرد


بنا به گزارش ها نیروی هوائی سوریه دو فروند از سه جت جنگنده ای را که گفته می شود گروه موسوم به دولت اسلامی تصاحب کرد و آنها را برای آزمایش در آسمان حلب بپرواز درآورد، منهدم کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزیر اطلاعات سوریه سه شنبه شب به تلویزیون دولتی گفت نیروی هوایی دو جت را هنگامی که در پایگاه هوائی الجراح در استان حلب فرود می آمدند بمباران کرد. بگفته او، پیکارجویان توانستند سومین جت را پنهان کنند، و نیروی هوایی سوریه اینک در جستجوی آن است.

گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه پیشتر گزارش داده بود پیکارجویان گروه دولت اسلامی سه جت جنگنده میگ را با کمک خلبانان سابق نیروی هوائی عراق، که اینک عضو گروه دولت اسلامی هستند، به پرواز در آوردند.

مدیر گروه ناظر روز چهارشنبه گفت او گزارشی که تائید کند نیروی هوایی سوریه جت ها را منهدم کرد، دریافت نکرده است.

در گزارش آسوشیتدپرس گفته می شود عقیده بر این است گروه جت ها را در حد اقل یک پایگاه هوائی که در اوائل سال میلادی جاری در استان رقه از ارتش سوریه گرفت تسخیر کرد.

وزیر اطلاعات سوریه هواپیماها را قدیمی توصیف کرد و گفت آنها دیگر فایده نظامی ندارند.

او ترکیه را متهم کرد از گزارش جت های تسخیر شده برای پیشبرد برنامه خود جهت ایجاد یک ناحیه پرواز ممنوع در سوریه استفاده می کند، و گفت کوبانی یک شهر سوری است و ناحیه پرواز ممنوع یک «خط قرمز» خواهد بود.

در این میان، به گزارش آسوشتیدپرس، مقامات کرد و پزشکان گفتند معتقدند پیکارجویان گروه دولت اسلامی نوعی گاز سمی در ناحیه ای در شرق کوبانی رها کرده اند.

یک مقام ارشد کرد در شهر گفت حمله سه شنبه شب صورت گرفت ، و عوارض آن در برخی از مردم ظاهر شد.

XS
SM
MD
LG