لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۸

جلیلی:اسراییل از حمله به کاروان سلاح سوریه پشیمان می شود


سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران،‌ طی سفر خود به دمشق، امروز دوشنبه در کنفرانس امنیت مونیخ گفت که جهان اسلام از سوریه حمایت می کند. جلیلی یک روز پس از سخنان اهود باراک، وزیر دفاع اسراییل در خصوص منع انتقال سلاح های سنگین به لبنان، در این خصوص سخن گفت. آقای جلیلی طی همین سخنان گفت که اسراییل از حمله اخیر خود پشیمان خواهد شد.

باراک به صراحت مسئولیت حمله به کاروان سوری حامل ضد هوایی که احتمالاً برای حزب الله لبنان فرستاده شده بود، به عهده نگرفت، اما گفت که حمله هوایی به این کاروان نشانگر جدی بودن اسراییل در تهدیدهای خود است. سخنان وزیر دفاع اسراییل، روز گذشته(یکشنبه) و طی کنفرانس امنیت مونیخ ابراز شد.

در پی حمله هوایی به کاروان سوری حامل سلاح، اسراییل تاکنون در این خصوص سکوت کرده بود و سخنان یکشنبه اهود باراک، نخستین اظهارات یک مقام اسراییلی در این مورد بوده است.

در واکنش، بشار اسد رییس جمهوری سوریه نیز دیروز یکشنبه اسراییل را به تلاش برای بی ثبات کردن سوریه متهم کرد و گفت که نیروهای نظامی سوریه، ازعهده مقابله با هر گونه تهاجمی به آن کشور برخواهد آمد.

در این حال، سفیر سوریه در لبنان نیز گفته است که دمشق می تواند گزینه ای دیگر را انتخاب کند، و آن، واکنش نظامی نامنتظره در مقابل حمله اسراییل به کاروان سوری حامل سلاح است. وی در این خصوص توضیح بیشتری ارائه نداد.
XS
SM
MD
LG