لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۳

اسرائیل حمله به اهدافی در جنوب سوریه را تایید کرد


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در پاسخ به حملات راکتی سوریه، نقاطی را در این کشور مورد هدف قرار داده است.

صفحه فارسی اسرائیل در توئیتر روز یکشنبه ۱۲ خرداد با انتشار یک فیلم از واکنش ارتش اسرائیل به شلیک دو راکت از سوریه به بلندی‌های گولان در اسرائیل خبر داد.

بنابر این گزارش ارتش اسرائیل در مقابل این حملات، چندین موضع نظامی سوریه را مورد هدف قرار داده است.

پیشتر ارتش اسرائیل خبر داده بود که دو فروند راکت از بخش شمالی جولان در سوریه به سوی تپه حرمون در منطقه‌ای از جولان که در کنترل اسرائیل است، شلیک شده است اما به نظر می رسد، یکی از آن‌ها برد کافی نداشته و در بخش اسرائیلی جولان فرود نیامده است.

این حملات تلفات جانی یا خساراتی را در پی نداشته است.

همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از رسانه‌های سوریه گزارش داده است که حملات اسرائیل در حمله به استان قنیطره در مرز با اسرائیل، سه سرباز ارتش این کشور کشته و هفت نفر دیگر زخمی شده‌اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز گفته است که کشورش این نوع تعرض‌ها را «تحمل نمی‌کند و به هر حمله‌ای از این دست پاسخ می‌دهد.»

بنابر این گزارش، دیده‌بان حقوق بشر سوریه در لندن مدعی شده است که یکی از موشک‌های اسرائیل به «مراکز تجمع نیرهای حزب‌الله و ایران» و انبار تسلیحاتی حزب‌الله در جنوب دمشق اصابت کرده است. ادعایی که هنوز از سوی این کشورها تایید یا تکذیب نشده است.

از آغاز جنگ سوریه، نیز اسرائیل که از حضور نظامی ایران در نزدیکی مرزهایش نگران است، چندین بار حملاتی را در سوریه انجام داده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG