لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۲

خبرگزاری دولتی سوریه از حمله هوایی جت‌های اسرائیل در اطراف دمشق خبر داد


خبرگزاری دولتی سوریه گزارش داد که جت‌های ارتش اسرائیل صبح چهارشنبه از آسمان لبنان اقدام به پرتاب دو موشک به اهدافی نامعلوم در اطراف دمشق کردند.

به گزارش خبرگرازی آسوشیتدپرس به نقل از سانا، این موشک‌ها به منطقه صبورا در غرب پایتخت اصابت کردند، اما این حمله هیچ کشته‌ای به دنبال نداشت.

خبرگزاری دولتی سوریه از قول یک مقام ناشناس نظامی این موضوع را مطرح کرده، اما به جزئیاتی بیشتری از ماجرا اشاره ای نکرده است.

به نوشته آسوشیتدپرس، ساکنان دمشق نیز در رسانه های اجتماعی از شنیدن صدای انفجارهای شدید در حدود ساعت ۲ صبح چهارشنبه خبر داده اند.

ارتش اسرائیل از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است، اما گمان می رود که اسرائیل در چند سال اخیر، که سوریه درگیر جنگ داخلی بوده است، حملاتی را داخل سوریه انجام داده است.

گفته می‌شود این حملات اسرائیل در سوریه، علیه کاروان‌های حامل اسحله و تسلیحات پیشرفته مانند موشک‌های ضدهوایی ساخت روسیه و موشک‌های دیگر ساخت ایران صورت گرفته است.

گمان می رود که این حملات با هدف قطع ارسال سلاح به شبه نظامیان شیعه حزب الله در لبنان، که مورد حمایت ایران هستند و دشمن سرسخت اسرائیل محسوب می‌شوند، انجام می‌شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG