لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۷

نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه حمله نهایی به رقه را آغاز کردند


خودروی نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه در نبرد رقه
خودروی نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه در نبرد رقه

یک فرمانده نیروهای مورد حمایت آمریکا در نبرد با داعش در سوریه می‌گوید از یکشنبه شب ۱۶ مهر حمله نهایی برای باز پس گرفتن رقه از دست نیروهای داعش آغاز شده است.

با پیشروی نیروها در عراق و سوریه و باز‌پس گرفتن شهرهای این دو کشور از داعش، اکنون این گروه تنها باریکه‌های کوچکی از خاک سوریه و عراق را در دست دارد.

حمله‌های تازه در عراق و سوریه، لحظه بزرگ پایان یافتن خلافت خودخوانده اسلامی از این دو کشور را نوید می‌دهد.

داعش دو سال پیش در اوج قدرت، میلیون‌ها انسان را در شهرهای عراق و سوریه در کنترل داشت، اما از آن زمان بر اثر حملات متعدد بخش اعظم آن مناطق آزاد شده‌اند.

فرمانده نیروهای دموکراتیک کرد سوریه مورد حمایت آمریکا می‌گوید حمله کنونی به رقه بر محاصره استادیوم این شهر متمرکز است. از سه سال پیش، از رقه به عنوان پایتخت داعش نام برده می شد اما اکنون تنها بخش بسیار کوچکی از آن در کنترل این گروه است.

در ماه سپتامبر شهر دیرالزور بر اثر حمله ارتش سوریه و متحدانش از کنترل داعش خارج شد. ارتش سوریه امروز از محاصره شهر المیادین که در کنترل داعش است خبر داد.

منابع اطلاعاتی آمریکا پیشتر خبر داده بودند داعش بخش بسیار بزرگی ازساختارهای فرماندهی و تبلیغاتی اش را به المیادین منتقل کرده است فرماندهان میدانی نیروهای دموکراتیک سوریه می‌گویند داعش از مردم گرفتار شده در قلمروهای زیر کنترلش به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند تا مانع حمله‌های نظامی به مواضع خود گردد.

با این همه داعش هنوز توان آن را دارد که با رشته حملات ایذایی مانع ارسال تدارکات ارتش سوریه از غرب به دیر الزور بشود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG