لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۶

داعش کنترل بخشی از مناطق حومه رقه را بار دیگر در دست گرفت


داعش در اوت ۲۰۱۴ در یک یورش خونین کنترل رقه را به دست گرفت.
داعش در اوت ۲۰۱۴ در یک یورش خونین کنترل رقه را به دست گرفت.

پیکارجویان داعش در روزهای اخیر موفق شده اند کنترل مناطقی را که در جریان عملیات بازپس گیری رقه توسط نیروهای دولتی و شبه نظامیان وفادار به بشار اسد از دست داده بودند، دوباره به دست بگیرند.

شبکه اینترنتی اعماق که به داعش منصوب است تصاویری را از این درگیری ها در روز چهارشنبه منتشر کرده که در آن نیروهای منتسب به داعش سوار بر خودروهای نظامی نشان داده می شود که به سمت مواضع طرف مقابل تیراندازی می کنند. هرچند تایید مستقل این تصاویر مقدور نیست.

نیروهای دولتی سوریه در روز یکشنبه موفق شدند بطور موقت کنترل یک میدان نفتی در تصرف داعش را بدست بگیرند و وعده دادند پایگاه هوایی تبقه در نزدیکی رقه را تصرف کنند. اما ضد حمله های سریع گروه داعش ارتش سوریه را در ده کیلومتری پایگاه تبقه وادار به عقب نشینی کرد که آخرین سنگر نیروهای وفادار به بشار اسد در حومه رقه محسوب می شود.

داعش در اوت ۲۰۱۴ در یک یورش خونین کنترل رقه را به دست گرفت.

روز پنجشنبه در ژنو ژان ایگلند، مشاور فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه و یعقوب ال حیلو، هماهنگ کننده مستقر در سوریه از مرگ ساکنان مناطق محاصره شده در سوریه بر اثر ابتلا به بیماری های قابل پیشگیری و نبود درمان بخاطر کمبود منابع برای کمک به جنگ زدگان خبر دادند.

به گفته یعقوب ال حیلو تنها بیست درصد از کل کمک های وعده داده شده توسط کشورهای جهان در شش ماهه نخست امسال به دست سازمان ملل متحد رسیده است.

سازمان ملل متحد در تلاش های اخیر خود برای ارسال کمک های بشردوستانه به مناطق محاصره شده با مشکل مواجه است.

XS
SM
MD
LG