لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

وزرای کشور ایران و سوریه در دمشق دیدار کردند


عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران

وزیر کشور در دیدار با همتای سوری خود در دمشق، بار دیگر بر حمایت جمهوری اسلامی از دولت سوریه تاکید کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی که دوشنبه ۲۱ دی پس از گفت و گو محمد شعار، وزیر کشور سوریه در یک کنفرانس خبری حاضر شده بود، ابراز امیدواری کرد که یادداشت تفاهم همکاری‌های بین دو وزارتخانه که پیشتر به امضا رسیده است، به زودی اجرایی شود.

محمد شعار، وزیر کشور سوریه تیر ماه امسال در سفر به تهران با رحمانی فضلی وزیر کشور ایران دیدار کرد و یک یادداشت تفاهم همکاری‌های امنیتی و انتظامی در زمینه مبارزه با جرائم تروریستی و سازمان یافته، مبارزه با مواد مخدر و همکاری‌های پلیسی با رحمانی فضلی به امضا رساند.

سفر وزیر کشور ایران به سوریه در حالی صورت گرفته است که جمهوری اسلامی یکی از حاضران مذاکرات بحران سوریه است. این مذاکرات قرار است بر سر نحوه انتقال قدرت در سوریه و نقش مخالفان بشار اسد در آینده این کشور تصمیم گیری کند.

آقای رحمانی فضلی تاکید کرد که ایران همچنان در جنگ داخلی سوریه از دولت بشار اسد حمایت می‌کند.

وزیر کشور ایران همچنین به موضوع حمله به سفارت عربستان و نحوه برخورد با عاملان آن اشاره کرد و گفت که رئیس جمهوری کمیته‌ای با مسئولیت وزارت کشور را برای پیگیری موضوع تعیین کرده است و این کمیته فرضیه وجود دست‌های پنهان در حمله به سفارت عربستان را نیز در نظر گرفته است.

وزارت کشور ایران چند روز پیش در جریان رسیدگی به موضوع حمله به سفارت عربستان، معاون امنیتی استانداری تهران را برکنار کرده بود.

XS
SM
MD
LG