لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۰

اپوزیسیون سوریه خواستار اعمال فشار آمریکا و اروپا بر ایران و روسیه شد


نصر حریری سرپرست گروه مخالفان اسد
نصر حریری سرپرست گروه مخالفان اسد

«نصر حریری» سرپرست گروه مخالفان اسد و مذاکره کننده صلح سوریه از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و سران اتحادیه اروپا خواست با اعمال فشار هرچه بیشتر به بشار اسد و حکومت های ایران و روسیه که حامی او هستند، دولت سوریه را به میز مذاکره و گفتگوهای جدی درباره پایان دادن به جنگ داخلی شش ساله این کشور وادار سازند.

نصر حریری در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت آقای ترامپ، خانم مرکل و خانم ترزا می، از اسد و حامیانش روسیه و ایران بخواهندخشونتها را متوقف سازند.

نصر حریری افزود تا زمانی که آمریکا و اتحادیه اروپا براسد و دو دولت حامی او فشار شدیدی وارد نسازند، خونریزی در سوریه ادامه خواهد یافت و غیر نظامیان بیشتر ی قربانی درگیریها و جنگ خواهند شد.

آقای حریری گفت دور بعدی «گفتگوهای ژنو» درروزهای ۲۴ تا ۲۶ در وین انجام خواهد شد.

وی احتمال شرکت مخالفان اسد در گفتگوهای صلح سوچی در روسیه را بعید دانست و گفت آنها هنوز دعوتنامه ای در این خصوص دریافت نکرده اند و تصمیمی هم در این باره گرفته نشده است.

آقای حریری گفت شکل و ترکیب مشارکت کنندگان در سوچی با در نظر گرفتن اینکه روسیه سازمان دهنده آنست، چندان امید بخش به نظر نمی رسد.

نصر حریری در باره برنامه دولت ترامپ به تقویت یک گروه نظامی ۳۰هزار نفری عمدتا متشکل از پیشمرگه های کرد حزب دموکرات سوریه، گفت چنان امری راه را برای تجزیه سوریه هموار خواهد کرد و به درگیریهای بیشتری دامن خواهد زد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG