لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۲

درخواست شورشیان سوریه برای قوای کمکی


شورشیانی که برای کنترل شهر قصیر در سوریه می جنگند، روز چهارشنبه جهت عقب زدن نیروهای وفادار به بشار اسد درخواست قوای کمکی کردند.

به گزارش رویترز، رزمندگان اپوزیسیون گفتند هواپیماهای جنگی و توپخانه سوریه شهر کوچک قصیر در مرز سوریه و لبنان را زیر آتش گرفته اند.

در گزارش گفته می شود پس از ماهها هشدارهای کارشناسان منطقه ای و بین المللی، خشونت اینک از مرزهای سوریه فراتر می رود و زدخوردهایی بین نیروهای مخالف و طرفدار اسد در شهر طرابلس در لبنان، و بین نیروهای سوریه و اسراییل در بلندی های جولان جریان دارد.

رویترز می گوید نتیجه جنگ در قصیر وضعیت مسیرهای مهم تدارکاتی شورشیان به داخل سوریه و نیز این موضوع را که آیا اسد می تواند دسترسی به مناطق مهم در شمال کشور را مسلم سازد یانه تعیین خواهد کرد. همچنین می تواند به معنای ویرانی برای مناطق نزدیک در داخل مرز لبنان باشد.

رهبران شورشی سنی نسبت به حملات انتقامی علیه شیعیان و علوی ها در دو طرف مرزسوریه – لبنان درصورتی که شورشیان فصیر را از دست بدهند هشدارداده اند.

رسانه های طرفداراسد گزارش داده اند نیروهای حزب الله و دولتی به پیشرفت های عمده ای نائل شده اند. شورشیان از دست دادن هر ناحیه ای را تکذیب می کنند.

با این حال، برخی منابع اپوزیسیون به طورخصوصی گفته اند به اعتقاد آنها ارتش، به رهبری واحد های زمینی حزب الله، حدود ۶۰ درصد قصیر را تصرف کرده است. اما شورشیان به سختی ایستادگی می کنند. آنها براین باورند که نبرد درآنجا می تواند سرنوشت قیام را تعیین کند.
XS
SM
MD
LG