لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۸

هجوم مجدد سربازان سوری به شهر درعا برای ارعاب مردم


هجوم مجدد سربازان سوری به شهر درعا برای ارعاب مردم
هجوم مجدد سربازان سوری به شهر درعا برای ارعاب مردم

شاهدان می گويند سربازان سوری امروز، يکشنبه، با یورش به درعا، شهری که در شش هفته گذشته کانون اعتراض های ضد دولتی بوده است، در عملياتی که بنظر می رسد با هدف ارعاب مردم انجام گرفت، ضمن شليک هايشان، عده ای را هم دستگير کردند.

درعا در شش روزگذشته از سوخت، آب اشاميدنی و برق نيز محروم بوده است.

فعالان سوری می گويند روز شنبه نيز در جريان تيراندازی های ارتش و شليک های تک تيراندزان به غير نظاميان دست کم شش نفر کشته شدند. به گزارش فعالان ، يک زن و دو دختر او جزو کسانی بودند که در شليک های يک تانک به خانه آنان کشته شدند.

شاهدان می گويند سربازان برای کنترل بر مسجد بزرگی وارد شهر شدند که محل تجمع معترضين در جريان اعتراض های ضد دولتی بوده است.

عمليات سرکوبی توسط ارتش يک روز پس از آن انجام گرفت که فعالان و شاهدان از کشته شدن دست کم ۶۵ نفر در تظاهرات اعتراضی معترضين در نقاط مختلف کشور خبر داد ه بودند. اکثرکسانی که روز جمعه کشته شدند جزو معترضين در شهر درعا بودند.

در همين حال بنا به گزارش ها، ۱۳۸ نفر ديگر از اعضای حزب بعث پرزيدنت بشار الاسد در منطقه درعا به نشانه اعتراض به سرکوبی ها استعفا داده اند. صدها نفر نيز پيشتر استعفا داده بودند.

گروههای سوری مدافع حقوق بشر می گويند دست کم ۵۶۰ نفر از شش هفته پيش که اعتراض های ضد دولتی در سوريه آغاز شد توسط نيروهای امنيتی کشته شده اند.

عادل سفار نخست وزير سوريه روز شنبه در اقدامی که بنظر می رسد هدف آن دلجوئی از فعالان مخالف است اصلاحات بيشتری را وعده داد.

XS
SM
MD
LG