لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۰

سرکوبی دمکراسی طلبان در سوريه ادامه دارد


سرکوبی دمکراسی طلبان در سوريه ادامه دارد
سرکوبی دمکراسی طلبان در سوريه ادامه دارد

گروههای مدافع حقوق بشر می گويند نيروهای امنيتی سوريه ضن چندين يورش در نزديکی دمشق يک فعال ارشد طرفدار دمکراسی را در جريان ادامه عمليات سرکوبی معترضين دستگير کرده اند.
نيروهای امنيتی سوريه و تک تيراندازان، روز شنبه، به فاصله يک روز پس از خونين ترين عملياتی که تاکنون برای سرکوبی قيام عليه پرزيدنت بشارالاسد به اجرا گذاشته اند، دست کم دوازده نفر را در جريان شليک به شرکت کنندگان درآئين های خاکسپاری و ترحيم کشتند. در همين حال روز شنبه دو نماينده پارلمان اعلام کردند که به نشانه اعتراض به کشتار غيرنظاميان استعفا داده اند.
گروههای مدافع حقوق بشر، و شاهدان، می گويند تيراندازی های روز شنبه در دومه در حومه دمشق، و در شهرک جنوبی عزرا رخ داد. هزاران نفر در اين دو محل برای اعتراض به کشته شدن دست کم هفت نفر در تيراندازی های روز جمعه جمع شده بودند.
سرکوبی های مرگبار روز جمعه يک روز پس از آن صورت گرفت که پرزيدنت اسد با امضای فرمانی به ۵۰ سال حکمرانی در چارچوب وضعيت فوق العاده پايان داده بود. اين فرمان بخشی از تلاش های وی برای پايان دادن به ناآرامی های ضد دولتی از طريق برآورده ساختن بعضی از خواست های معترضين است.
خبرگزاری آسوشيتدپرس می گويد در جريان خشونت هائی دوروزه در سوريه، که توسط رهبران جهان از جمله باراک اوباما رئيس جمهوری آمريکا تقبيح و محکوم شده است، دست کم ۱۲۰ نفر جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG