لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۶

ارتش سوریه آزاد شرکت در کنفرانس صلح را رد کرد


فرمانده ارتش سوریه آزاد می گوید گروه او در کنفرانس صلح که قرار است در ژانویه در ژنو تشکیل شود شرکت نخواهد کرد، و قصد دارد به نبرد برای سرنگونی بشاراسد ادامه دهد.

ژنرال سلیم ادریس روز سه شنبه به تلویزیون الجزیره گفت «شرایط برای ترتیب دادن مذاکرات ژنو ۲ مناسب نیست» و ارتش سوریه آزاد «جنگ در جریان کنفرانس یا پس از آن را متوقف نخواهد ساخت.»

گروه اصلی اپوزیسیون – ائتلاف ملی سوریه – گفت هنوز درباره حضور در کنفرانس تصمیم نگرفته است، و بار دیگر تاکید کرد اسد نباید هیچ نقشی در آینده سیاسی کشور داشته باشد.

سازمان ملل متحد ۲۲ ژانویه را تاریخ برگزاری کنفرانس ژنو تعیین کرده است. هدف این است که یک دولت انتقالی برای پایان دادن به بیش از دوسال جنگ تشکیل شود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت تهران بدون هیچ پیش شرطی در کنفرانس شرکت خواهد کرد، و افزود یافتن راه حلی برای بحران سوریه یک ارجحیت امنیتی برای ایران است.

در این میان، دولت سوریه روز سه شنبه، درپی حمله انتحاری دریک ایستگاه اتوبوس در ناحیه سامریه در جنوب غربی دمشق، گفت به نبرد با تروریسم ادامه خواهد داد.

رسانه های دولتی اعلام کردند ۱۵ تن جان سپردند و بیش از ۳۰ نفر مجروح شدند و تمام کشته شدگان غیر نظامی بودند. اما گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه گفت ۶ نفر از کشته شدگان سرباز بودند.
XS
SM
MD
LG