لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۸

هشت کودک در ميان قربانيان حمله هوايی ارتش سوريه


بنابر گزارش مدافعان سوری حقوق بشر که مقر آن در لندن است، روز دوشنبه حملۀ هوايی ارتش سوريه در شهر سلقين ۳۶ کشته بر جا گذاشت.

در همين حال، اخضر ابراهيمی، نماينده سازمان ملل متحد و اتحاديه عرب در سوريه، وضعيت اين کشور را بسيار بحرانی و رو به وخامت توصيف کرده است.

مدافعان سوری حقوق بشر در لندن روز دوشنبه اعلام کردند در مجموع در سراسر سوريه ۳۶ نفر، از جمله ۲۹ غيرنظامی، ۵ نفر از مخالفان مسلح و دو سرباز کشته شدند.

بر اساس اين گزارش هشت نفر از اين غيرنظاميان کودکانی بودند که در جريان حمله هوايی ارتش به شهر سلقين در استان ادليب کشته شدند.

اين گروه می گويد، تنها در يک نوبت حمله هوايی ارتش به سلقين چندين ساختمان که ۳۰ نفر از ساکنان درساختمان حضور داشتند منهدم شد. و انتظار می رود تعداد قربانيان اين حمله هوايی افزايش يابد چون تعدادی به شدت زخمی شده و يک عده زير آوار مانده اند.

عبدالرحمان، رهبر گروه می گويد سه نفر از کودکانی که کشته شدند، همه از يک خانواده بوده اند.

شهر سلقين در ۵ کيلومتری مرز ترکيه واقع است و از آنجا که محل مناسبی برای درمان زخميان وجود ندارد، آمبولانس های ترک برای انتقال آنها به بيمارستان در مرز به انتظار ايستاده اند.

او می افزايد ارتش سوريه زمانی دست به اين حمله هوايی زد که با مقاومت مخالفان مسلح مجبور شد از عمليات ورود به شهر عقب نشينی کند.

همچنين در نقاط ديگری در همين استان، سه نفر از مخالفان مسلح در جريان درگيری با نيروهای دولت کشته شدند. و در ادامه خشونتهای درعا نيز يک نيروی مخالف و دو افسر ارتش کشته شدند.

در عين حال وليد معلم پيش از سخنرانی امروز خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بان کی مون، دبير کل سازمان ديدار کرد، اما محتوی گفتگوهای آنها هنوز منتشر نشده است.

بر اساس آمار مدافعان سوری حقوق بشر در لندن که اطلاعات خود را معمولاً از طريق منابع داخلی سوريه دريافت می کند، از ابتدای شروع بحران سياسی سوريه تا کنون در مجموع بيش از ۳۰ هزار نفر کشته شده اند.
XS
SM
MD
LG