لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۴

کمکرسانی در اردوگاه یارموک سوریه از سر گرفته شد


.
.

یک آژانس امداد وابسته به سازمان ملل متحد که از آوارگان فلسطینی در سوریه حمایت می کند می گوید توزیع مواد غذایی در داخل ناحیه ای در دمشق که در کنترل شورشیان قرار دارد، از سر گرفته شده است.

این اقدام - که به گزارش اسوشیتد پرس و به نقل از سخنگوی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه آغاز شده است - در حالی صورت می گیرد که کشورهای غربی و عرب از قطعنامه شورای امنیت - که می خواهد به امدادگران اجازه داده شود برای تحویل کمک به شهروندان محاصره شده به سراسر سوریه دسترسی پیدا کنند - حمایت می کنند.

سخنگوی آژانس، که کارهای مربوط به اردوگاه های آوارگان فلسطینی در سراسر خاورمیانه را انجام می دهد، در بیانیه ای گفت دولت سوریه روز چهارشنبه پس از توقفی ۱۱ روزه به امدادگران اجازه داد وارد یارموک شوند.

اردوگاه یارموک در جنوب دمشق، یکی از مناطقی است که در محاصره نیروهای وفادار به بشار اسد قرار داشته و بیشتر از دیگر نواحی زیر کنترل اپوزیسیون آسیب دیده است.

پیش از مناقشه، یارموک بزرگترین اردوگاه فلسطینیان در سوریه بود. به گفته مقامات سازمان ملل متحد اکثر ۱۵۰ هزار ساکنان اردوگاه از آن فرار کرده اند.

در این میان، جنگ در اطراف کشور ادامه دارد. روز پنجشنبه، به گزارش گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه، هواپیماهای جنگی به چهار حمله علیه مواضع شورشیان در حومه شهر قینطره دست زدند، در همین حال نبرد سنگین بین سربازان و شورشیان در منطقه جریان داشت.

گروه همچنین از زدوخوردهای سخت در حومه دمشق ، از جمله زامالکا، و درعا خبر می دهد.
XS
SM
MD
LG