لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۹

در حمله هوایی سوریه ۱۳ تن کشته شدند


هواپیماهای ارتش سوریه روز شنبه شهر رقعه در شمال شرقی کشور را که در کنترل شورشیان قرار دارد بمباران کردند.

در گزارش اسوشیتد پرس به نقل از گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه گفته می شود در حمله دستکم ۱۳ تن، از جمله چهار زن، جان سپردند و ده ها نفر مجروح شدند.

شورشیان رقعه، مرکز استانی به همین نام، را در ماه مارس تصرف کردند، و تنها مرکز شهری است که از هنگام آغاز مناقشه سوریه، کاملا زیر کنترل شورشیان قرار گرفت. آنها همچنین ناحیه ای در شمال و بخش هایی در حلب را در کنترل دارند.

در این میان، در شمال سوریه یک ائتلاف اسلامی از بریگادهای شورشی که اخیرا تشکیل شده است، کنترل گذرگاه مرزی عمده ای با ترکیه را بدست گرفت.

گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه گفت رزمندگان جبهه اسلامی روز شنبه اعضای ارتش سوریه آزاد را از گذرگاه باب الحوا بیرون راندند و بر ساختمان های اداری و انبارهای اسلحه مسلط شدند.

جبهه اسلامی که ماه پیش تشکیل شد، گروه های شورشی را که می گویند می خواهند سوریه را در پی سرنگونی اسد به یک کشور اسلامی تبدیل کنند متحد می سازد.

در همین حال، در غرب سوریه نیروهای دولتی با حمایت جنگجویان حزب الله برای کنترل شهرکی در امتداد بزرگراه اصلی شمالی – جنوبی با شورشیان مرتبط با القاعده به نبرد پرداختند.

این جاده ارزشی استراتژیک برای هر دو طرف دارد، و دمشق و شمال سوریه و نیز قرارگاه های دولت در امتداد ساحل مدیترانه با به یکدیگر ارتباط می دهد.

زد و خوردهای روز شنبه در پیرامون شهر نابک متمرکز بود. خبرگزاری دولتی گفت سربازان ده ها «تروریست» را کشتند.

در گزارش گفته می شود رزمندگان خارجی و تندروهای اسلامی از جمله کشته شدگان بودند. سربازان همچنین مخفی گاه ها ی شورشیان و اسلحه و مهمات آنها را منهدم کردند.
XS
SM
MD
LG