لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۶

ارتش سوریه شورشیان را به تسلیم فرا می خواند


در سوریه، درحالی که جنگ برای کنترل یک بزرگراه عمده ادامه دارد، ارتش روز چهارشنبه با فروریختن ورقه هایی روی نواحی زیرکنترل شورشیان در شمال کشور، آنها را ترغیب کرد تسلیم شوند.

خبرگزاری آسوشتید پرس، این اقدام را یکی از تاکتیک های روانی و بخشی از هجوم همه جانبه رژیم علیه نیروهای شورشی که اخیرا محموله هایی از تسلیحات پیشرفته ازکشورهای عربی خلیج فارس دریافت کرده اند، توصیف می کند.

ورقه ها، که فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح آمضا کرده است، به شورشیان دستورمی دهد به آرامی به پست های بازرسی نزدیک شوند و کاغذ را به نشانه تسلیم تکان دهند.

دو طرف سعی دارند بربزرگراهی که استان لاذقیه در امتداد مدیترانه را به استان ادلیب وصل می کند مسلط شوند. بزرگراه برای کوشش شورشیان جهت حفظ کنترل روستاها و شهرک هایی که در منطقه در تصرف دارند حیاتی است. در همین حال، رژیم از آن بمنظورحمل اسلحه و تدارکات دیگر از قرارگاه ساحلی برای سربازانش درشمال استفاده می کند.

ادلیب به دلیل هم مرزبودن با ترکیه ارزشی استراتژیک برای شورشیان دارد. در این میان استان لاذقیه مرکزعمده ای برای سکونت و کاراعضای فرقه علوی است که بشاراسد به آن تعلق دارد.

اسوشیتد پرس به نقل ازیک فعال در ادلیب می گوید سربازان روز چهارشنبه پلی را دربزرگراهی در نزدیکی شهر جسرالصغور در شمال منفجر کردند، و دیگر بخش های جاده را درهم کوبیدند.

گروه ناظربر حقوق بشر در سوریه گفت سربازان درکوشش برای بیرون راندن شورشیان به شلیک گلوله های خمپاره وحملات هوایی متوسل شدند.

گروه همچنین از نبرد دراستان حلب در شمال، درشهرک های حومه دمشق ونیز در استان درعا در جنوب خبر داد.

درشهرحمص، سربازان با پشتیبانی رزمندگان حزب اله محله های خالدیه وباب حود را، که شورشیان از سال پیش در تصرف داشته اند، محاصره می کنند.
XS
SM
MD
LG