لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۸

ارتش سوریه در پالمیرا پیشروی می کند


شادمانی نیروهای وفادار به بشار اسد از پیشروی در شهر باستانی پالمیرا
شادمانی نیروهای وفادار به بشار اسد از پیشروی در شهر باستانی پالمیرا

رسانه های دولتی سوریه روز شنبه از انجام عمليات تهاجمی از چند جبهه با حمایت نیروهای هوایی خبر دادند و گفتند هدف از این عملیات بازپس گیری شهر باستانی پالميرا را از دست داعش است.

بر اساس گزارش های رسيده، ارتش سوريه در حال حاضر موفق شده با عقب راندن داعش کنترل کامل مناطق شمالی عامريه را در دست خود بگيرد.

گروه ناظر بر حقوق بشر سوريه در لندن می گويد نبرد همچنان ادامه دارد و داعش نيز تلاش می کند با استفاده از اتومبيل های حامل بمب جلوی پيشروی نيرهای دولتی را بگيرد.

پیشتر این گروه گفته بود که نیروهای داعش عملیات ضدحمله ای را از جمله با اتومبیل های بمب گذاری شده، علیه سربازان دولتی ترتیب دادند.

بازپس گیری پالمیرا که در مه ۲۰۱۵ به تصرف داعش درآمد می تواند عمده ترین ضربه به داعش از زمان ورود نیروهای روسی به صحنه نبرد در سوریه محسوب شود.

روسیه حضور نظامی خود در سوریه را کاهش داده اما در عملیات پالمیرا حضور عمده ای داشت و در این هفته ده ها حمله هوایی را انجام داد.

شهر باستانی پالمیرا ده سال قبل بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت داشت. درگیری های پنج ساله روسیه و تصرف شهر توسط داعش ساکنان آن را ناگزیر از فرار کرده است.

XS
SM
MD
LG