لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۵

نیروهای سوریه به تصرف زندان حلب نزدیک می شوند


گزارش هایی به نقل از رسانه های سوریه و فعالان اوپوزیسیون منتشر شده که می گویند واحد های توپخانه و هواپیماهای نظامی ارتش سوریه با هدف گرفتن مواضع شورشیان، به تصرف زندانی در شهر حلب نزدیک شده اند.

این زندان که حدود ۴ هزار زندانی در آن بسر می برند، در ماه های گذشته صحنه درگیری های سنگینی بین نیروهای دولتی و مخالفان حکومت بشار اسد بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، گزارش داد واحد های ارتش روز چهارشنبه کنترل کامل شهرکی در نزدیکی زندان مرکزی در حلب را به دست گرفته اند و به سوی مناطق اطراف آن پیش می روند.

مسئول گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه گفت نیروهای اسد در حدود ۵۰۰ متری زندان موضع گرفته اند، گلوله باران سنگین در منطقه ادامه دارد و نیروهای دولتی طی ۲۴ ساعت دست کم ۳۰ بمب بشکه ای در هلیکوپترها پرت کردند.

این گزارش به نقل از یکی از فعالان حاکی است درگیری های سنگین بین نیروهای اسد و مخالفان در تمام روز چهارشنبه ادامه داشت و شورشیان مخالف حکومت دمشق به سرعت در حال عقب نشینی از منطقه هستند.

مجتمع زندان در امتداد بزرگراهی در حدود ۶ کیلومتری شمال حلب قرار گرفته است، شهری که زمانی مرکز بازرگانی سوریه بود و جنگ آنرا به ویرانه ای تبدیل کرده است.
XS
SM
MD
LG