لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۹

شانزده کشته قربانی بمباران شهر حلب


فعالان حقوق بشر سوریه اعلام کردند نیروهای دولتی بخش های شمالی شهر حلب را که تحت کنترل شورشیان قرار دارد را بمباران کرده اند و تخریب یک ساختمان مسکونی در این منطقه حداقل ١٦ کشته به جای گذاشته است.

«سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه» مستقر در بریتانیا از حمله موشکی روز یکشنبه به ساختمانی در محله انصاری حلب خبر داد. تصاویر ویدئویی آماتوری که روی اینترنت منتشر شده اند ده ها تن را نشان می دهند که با وحشت و سرآسیمگی زیر آوارها در جستجوی بازماندگان هستند. بنا به گفته این نهاد مدافع حقوق بشر در سوریه، ده کودک بین قربانیان این حمله هستند.

حلب، پایتخت بازرگانی سوریه است و از سال گذشته تاکنون به میدان درگیریهای شدید بین نیروهای وفادار به پرزیدنت بشار اسد و نیروهای مخالف دولت سوریه بدل شده است.

برخی از چهره های تبعیدی مخالف دولت اسد از موذب الخطیب، رهبر خود که روز یکشنبه نسبت به گفتگو با دولت اسد ابراز تمایل کرده بود، انتقاد کردند. الخطیب طی روزهای اخیر در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزرای امور خارجه ایران و روسیه که از متحدان اسد محسوب می شوند، دیدار و گفتگو کرده بود.«ائتلاف ملی سوریه» سازمان مخالف دولت دمشق در خارج از کشور اعلام کرده است که کناره گیری اسد از حاکمیت دوازده ساله پیش شرط هرگونه مذاکره با دولت وی خواهد بود.
XS
SM
MD
LG