لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

درگیری میان ارتش سوریه و شورشیان مخالف دولت در حلب ادامه یافت


پس از بمباران- حلب - ۲۷ سپتامبر
پس از بمباران- حلب - ۲۷ سپتامبر

درگیری میان نیروهای دولت سوریه و شورشیان مخالف دولت در شهر تحت محاصره حلب در شمال سوریه روز شنبه نیز ادامه یافت. خبرگزاریها می گویند حدود ۲۵۰ هزار نفر در این شهر همچنان در محاصره هستند.

در ادامه حملات هوایی روسیه و ارتش سوریه در شمال حلب، خبرگزاریها از اصابت دو بمب بشکه ای به بزرگترین بیمارستان شهر حلب که در اختیار مخالفان قرار دارد، خبر دادند.

خبرگزاری رویترز می گوید هواپیماهای روسی روز شنبه به مناطق شمال حلب حمله کردند. از سوی دیگر ارتش سوریه شهر کهنه حلب را در عملیاتی سنگین هدف حمله قرار داد. به گفته یک گروه ناظر و همپنین شورشیان مخالف دولت سوریه، در این حمله نیز یک بیمارستان هدف قرار گرفت.

پیشتر در روز جمعه گفته شد که روسیه هواپیماهای جنگنده بیشتری را برای تقویت کمپین هوایی خود در سوریه به این کشور اعزام کرده است. این در حالی است که آمریکا گفته است همچنان به یافتن راه حل دیپلماتیک ادامه می دهد.

حملات اخیر به حلب ده روز پس از عملیات دولتی سوریه با حمایت مسکو برای تصرف شرق حلب از نیروهای شورشی انجام شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

به گزارش خبرگزاری ها داعش برای حفظ آخرین مواضع خود در موصل از تاکتیک جنگ خندق در دوران پیامبر استفاده می کند که با احداث خندق در پیرامون یثرب مدینه کنونی، از آن در مقابل سپاهیان ابوسفیان دفاع کرد و در نهایت بر آنها پیروز شود.

بنا به گزارشها حدود دو سوم نیروهای داعش از میان رفته اند و در حال حاضر فقط حدود سه هزار تا ۴۵۰۰ نفر از آنها در موصل باقی مانده اند و نیروهای عراقی و کرد آماده تهاجم بزرگ به آنان هستند.

داعش جنگ موصل را «غزوه خندق موصل» خوانده است. بسیاری از مسلمانان داستان غزوه خندق پیامبر را نمونه ای از پیروزی حق بر باطل می دانند و داعش قصد دارد با شبیه سازی وقایع امروزی با دوران پیامبر از این داستان بهره برداری سیاسی و عقیدتی کند.

XS
SM
MD
LG