لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۴

اسرائیل مواضع نظامیان اسد را موشک باران کرد؛ دفاع ننانیاهو


ارتش سوریه از حمله های موشکی اسرائیل به پایگاه های نظامی آن کشور در حومه دمشق خبر داد. ارتش سوریه روز سه شنبه همچنین اعلام کرد نیروی هوایی آن کشور یکی از جنگنده های اسرائیلی را سرنگون کرده است. همزمان، نخست وزیر اسرائیل از موضع سختگیرانه این کشور در قبال هرگونه انتقال تسلیحات از سوریه به حزب الله لبنان دفاع کرد.

به گزارش فاکس نیوز، بنا به اطلاعیه ارتش سوریه، چهار موشک اسرائیلی از نخستین ساعت های روز سه شنبه چندین ایستگاه نظامی در منطقه قُطَیفه در اطراف دمشق را هدف قرار داد. یکی از موشک ها به گزارش ارتش سوریه توسط نیروی هوایی آن کشور منهدم شده است. ارتش سوریه می گوید حمله های موشکی اسرائیل تلفات جانی نداشت.

همزمان، نخست وزیر اسرائیل گفت: « سیاست جلوگیری از انتقال سلاح های تاثیر گذار از سوریه به حزب الله لبنان سیاستی قدیمی است که تغییر نیافته و در عمل از آن حمایت می کنیم.»

اظهارات نخست وزیر اسرائیل در پی اتهام سوریه علیه این کشور است که روز سه شنبه اعلام کرد اسرائیل با موشک به مواضعی در نزدیکی دمشق حمله کرده است.

به گزارش اسوشیتدپرس نتانیاهو در دیدار روز سه شنبه خود با سفرای کشورهای عضو ناتو در اورشلیم مدعی شد که اسرائیل از دهها حمله تروریستی در اروپا جلوگیری کرده و جان بسیاری از اروپاییان را نجات داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG