لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۹

سازمان ملل متحد: سلاح های سنگین در شهرهای سوريه باقی است


سازمان ملل متحد: سلاح های سنگین در شهرهای سوريه باقی است
سازمان ملل متحد: سلاح های سنگین در شهرهای سوريه باقی است

فرمانده صلحبانان سازمان ملل متحد می گوید ارتش سوریه هنوز سلاح های سنگین در شهرها دارد و دولت و اوپوزیسیون توافق صلح را نقض کرده اند.

ارو لادسو روز سه شنبه گفت ۲۴ ناظر سازمان ملل متحد در سوریه وجود سلاح های سنگین در چند شهر را تایید کرده اند. او از دو طرف خواست به طرح آتش بس که کوفی عنان فرستاده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب ارائه داده است احترام بگذارند.

در خشونت روز سه شنبه، فعالان سوری گفتند در نبرد در استان دیر الزور ۱۲ سرباز و یک غیر نظامی کشته شدند. گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه همچنین گفت یک گلوله خمپاره به روستایی در استان ادلب برخورد کرد و ۱۰ تن را، که ۸ نفر اعضای یک خانواده بودند، کشت.

شمار تلفات نمی تواند مستقلا تایید شود.

روز سه شنبه همچنین یک فرستاده ویژه سازمان ملل متحد گفت از آغاز موافقت با طرح صلح کوفی عنان در ۱۲ آوریل، دست کم ۳۴ کودک کشته شده اند. او از تمام طرف ها در مناقشه سوریه خواست از «تاکتیک های بی محابا که به کشته یا مجروح شدن کودکان منجر می شود» پرهیز کنند.

در این میان، باراک اوباما رییس جمهوری امریکا مجازات ها بر شرکت های خارجی و کسانی را که سعی دارند تحریم های وضع شده علیه سوریه و ایران را دور بزنند تشدید کرد.

XS
SM
MD
LG