لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۷

امدادگران به دو محله در شهر حمص دسترسی پيدا کردند


امدادگران به دو محله در شهر حمص دسترسی پيدا کردند
امدادگران به دو محله در شهر حمص دسترسی پيدا کردند

کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که امدادگران در سوریه به دومحله نزديک بابا عمرو در شهر حمص، منطقه ناآرامی که نيروهای دولتی هفته پيش بعد از يک ماه حملات متعدد تحت کنترل خود در آوردند، دسترسی پيدا کرده اند.

هشام حسن، سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت: امدادگران صلیب سرخ و کاروان هلال احمر سوريه برای اولين بار روز دوشنبه به دو محله التوزيع و الانشاآت در شهر حمص در مجاورت باباعمرو رسيدند. وی افزود: کاروان با ۴ کاميون حامل مواد غذايی، پتو و تشک برای هزاران نفر از غير نظاميان از جمله افرادی بود که از بمباران دولت در بابا عمر گريخته اند.

امدادگران از جمعه گذشته پس از دريافت مجوز از دولت سوريه در تلاش برای ورود به ناحيه بابا عمر بوده اند ولی نيروهای دولتی با اشاره به مشکلات امنيتی مانع از ورود آنان شده اند. هشام حسن می گوید: کمیته بین المللی صلیب سرخ در حال مذاکره با مقامات سوریه در سطح محلی و ملی برای حذف موانع ورود به بابا عمرو است.

گروه دیده بان حقوق بشر مستقر در آمريکا تخمین می زند که حملات نيروهای دولتی به بابا عمرو منجر به کشته شدن حدود ۷۰۰ نفر شده است. رئیس جمهوری سوریه، بشار اسد، در حال سرکوب سرسختانه قيام يکساله مردمی عليه حکومت استنبدادی خود بوده است.

گروه های حقوق بشر می گویند وضعیت انسانی در بابا عمرو وخیم است، و ساکنان برای پیدا کردن غذا، آب و لوازم پزشکی در دمای زير صفر، در تلاشند.

رييس بخش امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، والری آموس، می گويد سوريه به اجازه داده است از دمشق از روز چهارشبنه تا جمعه ديدن کند.

XS
SM
MD
LG