لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۵

نیروهای سوریه از رسیدن کمک به قرارگاه شورشیان جلوگیری می کنند


نیروهای سوریه از رسیدن کمک به قرارگاه شورشیان جلوگیری می کنند
نیروهای سوریه از رسیدن کمک به قرارگاه شورشیان جلوگیری می کنند

سربازان سوریه روز شنبه چندین ناحیه را در شهر حمص گلوله باران کردند، در آنجا رویارویی بین مقامات و امدادگران صلیب سرخ که سعی دارند دارو و غذا به کسانی که در منطقه سرگردان شده اند تحویل دهند، ادامه دارد.
فعالان و مسئولان پزشکی می گویند نیروهای وفادار به بشار اسد رییس جمهوری بامداد شنبه بسوی دست کم چهار محله در حمص گلوله های خمپاره پرتاب کردند. شمار نامشخصی زخمی شدند.
صلیب سرخ می گوید مقامات امنیتی و نظامی سوریه همچنان از ورود کاروان کامیون های حامل کمک به منطقه بابا عمرو جلوگیری می کنند، در آنجا شورشیان و شهروندان نزدیک به یک ماه است در محاصره نیروهای دولتی قرار دارند. صلیب سرخ می گوید دولت روز پنجشنبه پس از آن که نیروهای نظامی کنترل ناحیه را بدست گرفتند و شورشیان گریختند اجازه داد کامیون ها وارد شوند.
بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد از سوریه خواسته است به امداد گران اجازه دهند بی درنگ به مردم شهرهای محاصره شده که بشدت به کمک نیاز دارند، دسترسی پیدا کنند.
سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید از زمان آغاز حمله به حمص در ماه گذشته حدود ۷۰۰ غیر نظامی جانسپرده اند و هزاران نفر مجروح شده اند. سازمان دیرگاه جمعه در گزارشی بنقل از شاهدان گفت گلوله باران هرروز حدود ساعت ۶:30 دقیقه بامداد آغاز می شود، و تا غروب و بگونه ای پراکنده تا شب ادامه پیدا می کند. یک خبرنگار به گروه گفت او بامداد جمعه ۲۰۰ انفجار را ظرف دو ساعت شمارش کرد.
در دمشق، اجساد دو خبرنگار غربی که هفته پیش در حمله ای به باباعمرو کشته شدند، به دیپلمات ها تحویل داده شد. یک دیپلمات لهستانی، از سوی آمریکا، جسد ماری کولوین روزنامه نگار متولد آمریکا را تحویل گرفت؛ و سفیر فرانسه جسد رمی اوشلیک خبرنگار عکاس را تحویل گرفت. روشن نیست اجساد چه زمانی از سوریه خارج خواهند شد.
در خشونتی دیگر، خبرگزاری دولتی سانا می گوید یک بمب انداز انتحاری با منفجر کردن یک بمب اتومبیلی در جنوب شهر درعا در روز شنبه دو تن را کشت و چند نفر را مجروح کرد.

XS
SM
MD
LG