لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۸

در انفجار بمب در سوریه ۱۴ تن کشته شدند


در انفجار بمب در سوریه ۱۴ تن کشته شدند
در انفجار بمب در سوریه ۱۴ تن کشته شدند

رسانه های دولتی سوریه و فعالان می گویند در انفجار یک بمب کنارجاده ای در شمال غربی کشور دست کم ۱۴ تن کشته شده اند.
خبرگزاری سانا می گوید انفجار در روز شنبه یک کامیون زندان حامل بازداشت شدگان در استان ادلیب را هدف گرفت، ۲۶ نفر از جمله یک عضو پرسنل امنیتی همراه زندانیان مجروح شدند.
سانا «تروریست های مسلح» را مسئول دانست. هنوز کسی مسئولیت حمله را برعهده نگرفته است.
در حالی که خشونت ادامه دارد، اعضای اوپوزیسیون سوریه بر اتحادیه عرب فشار وارد می آورند از سازمان ملل متحد بخواهد در سوریه مداخله کند. رییس شورای ملی سوریه روز شنبه برای ملاقات با مقامات اتحادیه عرب در قاهره بود.
وزیران امور خارجه اتحادیه روز یکشنبه برای بحث درباره آینده هیات ناظر در سوریه، که با انتقادهای زیاد روبرو شده، جلسه ای در قاهره تشکیل می دهند. انتظار می رود اتحادیه مدت ماموریت هیات ۱۶۵ نفری ناظر را تمدید کند و اعضای آنرا افزایش دهد.
ناظران سعی داشته اند تایید کنند که آیا دولت بشار اسد به وعده خود برای متوقف ساختن سرکوب خشونت بار قیام ۱۰ ماهه عمل می کند یا نه.
سازمان ملل متحد می گوید در خشونت های مرتبط با قیام بیش از ۵۴۰۰ تن کشته شده اند. دولت سوریه می گوید «تروریست ها» حدود ۲ هزار نفر از اعضای نیروی امنیتی را کشته اند.
در این میان، مقامات در لبنان می گویند نیروهای امنیتی سوریه در پی تصرف یک قایق ماهیگیری در نزدیکی مرز دریایی دو کشور، یک ماهیگیر لبنانی را کشتند و یک نفر را مجروح کردند.
در پی این حادثه، ده ها نفر از ساکنان خشمگین محل جمع شدند و در صدد برآمدن با آتش زدن لاستیک نزدیکترین گذرگاه مرزی را ببندند.

XS
SM
MD
LG