لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۲

در بمب گذاری های دوگانه در دمشق ۴۴ تن کشته شدند


در بمب گذاری های دوگانه در دمشق ۴۴ تن کشته شدند
در بمب گذاری های دوگانه در دمشق ۴۴ تن کشته شدند

مقامات سوریه می گویند دو بمب گذاری انتحاری در دمشق دست کم ۴۴ کشته و حد اقل ۱۵۰ مجروج برجا گذاشته است.
گزارش تلویزیون دولتی حاکی است بمب اندازان روز جمعه با استفاده از خودروهای پر از مواد منفجره به دو مرکز امنیتی حمله کردند.
خبرگزاری سانا تصویرهایی منتشر کرد که قربانیان آنچه را «حملات تروریستی» نامید نشان می داد.
خبرگزاری همچنین گفت سوری ها برای اعتراض به بمب گذاری ها در دمشق و چندین شهر دیگر جمع شدند.
شاهدان گزارش دادند صدای تیراندازی سنگینی را پس از انفجار ها شنیدند.
مقامات سوریه گفتند امکان دارد ستیزه گران القاعده مسئول حملات باشند. معاون وزارت امور خارجه سوریه به خبرنگاران گفت بمب گذاری ها ادعاهای دیرینه دولت را که تروریست ها در پشت سر بیشتر خشونت های مرتبط به اعتراض های اوپوزیسیون قرار دارند تایید می کند.
انفجارها در پی ورود یک هیات اتحادیه عرب، که قرار است یک هیات ناظر در سوریه بوجود آورد، صورت می گیرد. گزارش های خبری حاکی است برخی از اعضای هیات از محل های بمب گذاری دیدن کردند.
گروه های اوپوزیسیون مردم را به برپایی اعتراضات انبوه علیه ناظران اتحادیه عرب در روز جمعه فراخوانده بودند. آنها قرار است بر این موضوع که آیا دولت به وعده های خود برای متوقف ساختن سرکوب ناراضیان عمل می کند یا نه، نظارت کنند.
گروه های اوپوزیسیون می گویند دولت به ناظران فقط بعنوان یک تاکتیک تاخیری اجازه می دهد عمل کنند تا از دور جدید تحریم های بین المللی علیه سوریه جلوگیری کند.
فعالان همچنین گفتند نیروهای امنیتی روز جمعه دست کم ۱۴ تن را در سراسر سوریه کشتند.
در این میان، آمریکا بمب گذاری های روز جمعه را محکوم کرد و گفت سوریه نباید اجازه دهد چنین حملاتی از کار هیات ناظر اتحادیه عرب جلوگیری کند. لبنان نیز حملات را محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG